ראש השירותים לבריאות הציבור: "מבצעים בדיקה מקיפה על מחלות דרכי הנשימה בקרב תושבי האזור" • בהשוואה לעולם, ישראל במקום 17 מתוך 34 בהיארעות מחלת הסרטן בקרב מדינות ה-OECD

שר הבריאות יעקב ליצמן דיווח היום לוועדת הבריאות של הכנסת על תחלואת הסרטן בישראל. במהלך הדיון התייחס השר לזיהום האוויר בנפת חיפה, ואמר: "המצב כרגע הוא די בסדר ותחת שליטה. הייתי עם השר להגנת הסביבה בשטח; הנושא מטופל בצורה טובה מאוד".

ראש השירותים לבריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הוסיף: "אנחנו מבצעים בדיקות עדכניות על איכות האוויר באזור ומבצעים בדיקה מקיפה על מחלות דרכי הנשימה בקרב תושבי האזור".

מהנתונים שהוצגו בדיון על ידי מנהלת המרכז לבקרת מחלות, פרופ' תמי שוחט, עולה כי בשנת 2012 דווחו 28,709 מקרים חדשים של סרטן. בשנים האחרונות יש ירידה בתחלואה בסרטן בקרב גברים יהודים וערבים, ויציבות בקרב נשים יהודיות וערביות.

בהשוואה לעולם שיעורי הסרטן בישראל גבוהים מעט מהממוצע. ישראל במקום 17 מתוך 34 בהיארעות מחלת הסרטן בקרב מדינות ה-OECD.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף, סיכם את הדיון ואמר: "שכיחות המחלה בקרב גילאים צעירים הולכת ועולה. אני תולה את האשם בתופעת העישון שמתחילה בגילאים צעירים ביותר. בתי ספר מעלימים עין מפינות העישון שמקימים לעצמם התלמידים ואין כל דיווח להורים על כך".

(אילוסטרציה: חן לפידות – פלאש 90)