רוסיה: מושל האוטונומיה היהודית חגג בר מצווה והורה על בניית מקוה

מר לווינטל אלכסנדר, שמונה כמושל בירוביג'ן רק לפני כשלושה חודשים על-ידי הקרמלין במוסקבה, הודיע כי לראשונה יוקם מקוה טהרה מפואר באוטנומיה שנוסדה על ידי סטאלין ימ"ש • צפו בתיעוד הביקור במוסקבה

מושל מחוז "בירוביג’ן" – האוטונומיה היהודית שהקים סטאלין ימ”ש ליהודי רוסיה לפני כשמונים שנה, הממוקם במזרח רוסיה על גבול סין, במרחק של יותר מתשע שעות טיסה ממוסקבה בירת רוסיה, הגיע למוסקבה לפגישה מיוחדת עם רבה של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, כשהוא מלווה ברב של בירוביג’ן ושליח חב"ד, הרב אליהו ריס.

במהלך הפגישה, הבטיח המושל את עזרתו להקמת מקווה טהרה בעיר, אשר יהיה למעשה המקווה הראשון שיוקם בע"ה באוטונומיה יהודית היסטורית זו, והנאספים סיכמו על התחלת הבנייה בחודשיים הקרובים אי"ה.

מר לווינטל אלכסנדר מושל בירוביג'ן במוסקבה (5)

המושל היהודי, מר לווינטל אלכסנדר, שמונה כמושל רק לפני כשלושה חודשים על-ידי הקרמלין במוסקבה, ביקר גם במוזיאון היהודי הגדול שבמוסקבה ובמרכז החסד היהודי 'שערי צדק' הסמוך לו, וקיבל סקירה מאלפת על העזרה הרבה שהמרכז מסייע לאלפי יהודי העיר. מנהל המרכז העניק לו שי מזכרת על ביקורו רב-הרושם, וניצל את ההזדמנות הנאותה להציע למושל היהודי להניח תפילין בבית הכנסת "תפילה למשה" הפועל במרכז החסד. המושל נעתר להנחת התפילין, ולמרבה ההפתעה התברר, כי זו הפעם הראשונה שהוא זוכה להניח תפילין, ובעצם חוגג לראשונה בחייו את 'בר המצווה' שלא חגג בהגיעו לגיל שלוש עשרה. ההתרגשות היתה חלקם של כלל הנוכחים, אשר ראו בכך סגירת מעגל מרגשת ומעודדת.

מר לווינטל אלכסנדר מושל בירוביג'ן במוסקבה (3)

מר לווינטל אלכסנדר מושל בירוביג'ן במוסקבה (1)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן