יום עיון לראשי מועצות דתיות התקיים היום באולם שעל יד ציונו של האדמו"ר רבי ישראל אביחצירא - הבאבא סאלי זצוק"ל. בהשתתפות השר לשירותי דת, הרב דוד אזולאי ומנכ"ל משרדו מר עודד פלוס

ישנה מסורת רבת שנים של כנסים וימי עיון לרבני ישראל ולראשי מועצות דתיות הנערכים ע"י מוסדות באבא סאלי הנמצאים בנתיבות ועומדים בנשיאותו של כ"ק האדמו"ר רבי ברוך אביחצירא שליט"א.

הכנס, בו נטלו חלק עשרות ראשי מועצות דתיות מרחבי הארץ, עסק בנושאי עירובין ומקוואות כאשר את השיעור המרכזי העביר הרה"ג רבי אליהו אלחרר, רבה של העיר מודיעין הידוע במומחיותו ובנסיונו הרב בנושאים הללו.

במהלך הרצאתו עמד הרב אלחרר בעיקר על הכשלים והבעיות הקיימים בשני התחומים הללו, שהם נושאים שגופי תורה תלויים בהם. הרב נתן לראשי המועצות כלים מקצועיים להתמודדות עם תקלות שנובעות משנים של שימוש ואף העניק עצות מעשיות לצורכי הקמת מקוואות ומערכות עירובין חדשות.

יום עיון לראשי מועצות דתיות  (1)

הרב הגאון רבי משה אביחצירא שליט"א, ראש הכוללים ע"ש באבא סאלי זצוק"ל עמד בדבריו על הקשר שיש לכל יהודי באשר הוא עם באבא סאלי, והדגיש כי גם מי שלא זכה לראות את באבא סאלי בחייו, זוכה ומגיע לציונו הקדוש שרבים נושעו בעקבות התפילה שם. הרב שליט"א אף דיבר על סדרת הספרים מכתבי מרן אביר יעקב זיע"א שהוצאו ע"י המוסדות ואף הזכיר את צוואתו של באבא סאלי שאמר שמי שרק יניח את הספרים הללו בבית גנזיו תבוא עליו ברכת טוב".

שר הדתות, הרב דוד אזולאי עמד בדבריו על ההצלחה בהסכמים הקואליציוניים ובירך את יו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי על הכספים הרבים שהביא לצורך מבני דת. השר שיבח גם את מנכ"ל משרדו מר עודד פלוס על ההישגים שלו מול משרד האוצר. השר אזולאי הודה למוסדות באבא סאלי ולעומד בראשם על האירוח המיוחד ועל מסורת רבת שנים בקיום ימי עיון לרבנים ולראשי מועצות דתיות ואף הדגיש את הקשר שיש למוסדות באבא סאלי עם כלל המועצות בארץ.

יום עיון לראשי מועצות דתיות  (6)

השר קרא לראשי המועצות לדאוג לתושבי העיר בה הם מכהנים ולסייע להם להגיע לציונו של באבא סאלי זיע"א ביום ההילולא שיחול בתאריך ד' שבט.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת מר עודד פלוס בירך את ראשי המועצות הדתיות ואף בישר להם על ההישגים התקציביים שהושגו עם סגירת שנת הכספים 2015.

יום עיון לראשי מועצות דתיות  (5)

אחרון הדוברים היה יו"ר חבר המועצות הדתיות ר' שלמה תנעמי שבירך על יום העיון החשוב ואף הדגיש את מומחיותו של הרב אלחרר בנושאי עירובין ומקוואות ואת הסיוע לו זוכים ראשי המועצות הפונים אליו בכל שאלה בנושאים הללו.

יום עיון לראשי מועצות דתיות  (3)