עשרות מצבות עתיקות נופצו בבית הקברות היהודי וקברו של הרה"ק מקולומיא סבל מהתעללות חוזרת ונשנית • יושב ראש הקהילה היהודית, יעקב זליצ'יקר: "אחד העבריינים אמר שהוא יפוצץ את בית הקברות עד למרחק של 3 קילומטר"

זעזוע במקהלות הקודש בכלל ישראל בעקבות אירוע חמור של חילול קברי קדמונים בעיירה קולומיא.

בשבועות האחרונים שב וחולל בית העלמין העתיק בעיר קולומיא, ברחוב צ'כובה, כאשר בשעת חצות באה קבוצת עבריינים וניפצו ארבע מצלמות וידיאו ושוב הציתו את אוהל התפילה. הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות המדווח על המקרה, מסר כי יעקב זליצ'יקר, יושב ראש הקהילה היהודית המקומית מיואש, הקהילה בקולומיא טרם ידעה נזקים כאלה בכל שנות קיומה.

כפי שמוסר העיתון "דזרקלו קולומיי" אוהל התפילה הוצת לראשונה בידי אלמונים בליל שבת שובה. לאחר האירוע הקשה, הכריזה הקהילה היהודית על פרס למי שיאתר את העבריינים שהציתו את המקום הקדוש.

מהר מאוד הגיעה גם ההצתה השנייה בזאת חנוכה, שכתוצאה ממנה נהרסו הגג והקירות. אבל העבריינים לא הסתפקו בכך. בג' שבט בשעה 1:00 בלילה ניסו להצית את האוהל בפעם השלישית. אולם הלהבה מהחומר הדליק שהם שפכו על האוהל, בנס גדול, לא התפשטה.

יעקב זליצ'יקר התראיין לעיתונות על מאורעות אותו הערב וסיפר כי אחד העבריינים איים בשעות שקדמו למעשה, שהוא יפוצץ את בית הקברות עד למרחק של 3 קילומטרים. בגלל ש"התקבלו הרבה תלונות על בית הקברות".

חילול בית העלמין בקולומיא 1

חילול בית העלמין בקולומיא 3

נזקי הוונדליזם ב'זאת חנוכה'
חילול בית העלמין בקולומיא זאת חנוכה 1

חילול בית העלמין בקולומיא זאת חנוכה 2