12:00: אסיפה בישיבת חברון גאולה; לאן מועדות פני הישיבה

לאחר ספקולציות רבות בדבר סגירת ישיבת 'חברון גאולה' אמורה להתכנס היום בשעה 12:00 אסיפה בישיבה, ובה יודיעו ראשי הישיבה על החלטתם בנוגע להמשך פעילות הישיבה • הסיפור המלא

למרות חופשת 'בין הזמנים', אמורה להתכנס בחדר האוכל של ישיבת 'חברון גאולה', הממוקמת ברחוב חגי בבירה, אסיפה שלא מן המניין של ראשי הישיבה והבחורים, שבה יודיעו ראשי הישיבה על עתידה של הישיבה ולאן מועדות פניה.

לפני למעלה משנה איבדה ישיבת 'חברון גאולה' את ראש הישיבה הגאון הגדול רבי חיים סרנה זצוק"ל, שנפטר לאחר מחלה ממושכת. לאחר הסתלקותו, קיבל לידיו את המושכות – בכל הנוגע לצד הכספי, חתנו הרה"ג רבי ברוך סולובייצ'יק ראש ישיבת 'תורת זאב', הממוקמת בשכונת רמת שלמה בירושלים.

הגאון הגדול רבי חיים סרנה זצוק"ל

ישיבת חברון גאולה (21)

מסתמן: הישיבה תעבור דירה

לאחר ששמועות מסוימות גונבו לאוזניו של הרב סולובייצ'יק, ולאחר התייעצות עם גדולי ישראל, החליט הרב סולובייצ'יק על סגירת הישיבה. בשלב זה עמדו בפניו שתי אפשרויות – האחת לפזר את הבחורים בכל עולם הישיבות, והשנייה, שתי ישיבות יפרשו את חסותם על בחורי הישיבה.

כאמור, היום (ב') בשעה 12:00 אמורה להתכנס אסיפה בחדר האוכל של הישיבה בנוכחות רבני ובחורי הישיבה, ובה יודיע הרב סולובייצ'יק על החלטתו בנוגע להמשך פעילות הישיבה.

משיחות שערכנו עם גורמים בישיבה, הרב סולובייצ'יק יודיע היום ככל הנראה על המשך דרכה של הישיבה, אך לא במיקומה הנוכחי – רחוב חגי, אלא בשכונת רמות. על פי המסתמן, בחורי הישיבה יתחייבו להיות נוכחים ב-3 סדרים מלאים בשיבה, וכמו כן ב-3 תפילות כסדרן בתוך הישיבה.

כאמור, הישיבה תעבור למבנה שכור בשכונת רמות, כאשר העמותה שבראשה עומד הרב סולובייצ'יק ובבעלותה מבנה הישיבה הנוכחי, תשכור עבור הישיבה את המבנה בשכונת רמות. כמו כן, המבנה הנוכחי של הישיבה יושכר למוסד אחר – ככל הנראה ישיבה של אחת החסידויות, ובכך תממן את עלות שכירת המבנה בשכונת רמות, וכן את כל ההוצאות הנלוות.

בעיות כלכליות?

בזמן האחרון נפוצו שמועות על כך שסגירת הישיבה, מגיעה על רקע אינטרס כלכלי ולא על רקע אינטרס רוחני. על פי אותם שמועות, הרב סולובייצ'יק נקלע לקשיים כלכליים עם ישיבת 'תורת זאב', כאשר התורם הראשי של הישיבה 'סגר את הברז'.

גורמים בישיבת 'חברון גאולה' הכחישו את הפרטים מכל וכל וטענו באוזנינו כי אין כל בסיס לטענות אלו. לטענתם, הגורם להעברת הישיבה הינה רוחנית בלבד – הישיבה ממוקמת על יד אחד מהרחובות הסואנים ביותר בארץ, רחוב מלכי ישראל. לטענת הגורמים, ישיבה חפצת חיים לא אמורה להיות ממוקמת במיקום כל כך סואן וכי הדבר מפריע לשלוות הנפש הרוחנית של הבחורים.

'בחורים קיבלו על עצמם שלא לצאת משטח הישיבה'

הגורמים הוסיפו ואמרו כי, ידוע לכל שישנם הרבה ישיבות שממקמות את עצמם במושבים שקטים ברחבי הארץ באופן שהבחורים מתפנים מהבלי 'העוילם הזה' ומתעמקים בלימודם.

בחורים בישיבה שאיתם שוחחנו סיפרו כי העובדה שהישיבה ממוקמת באזור סואן כל כך הביאה חלק מהבחורים לקבל על עצמם שלא לצאת מהישיבה למשך שבוע ואף יותר, וכי לדעתם ההחלטה המסתמנת היא הנכונה ביותר, והיא אכן תעזור להם ולבחורים בישיבה להתמיד ולשקוד על תלמודם בשלוות הנפש הנצרכת ללומדי התורה.

וכמו תמיד, JDN ימשיך לעקוב ולדווח.

ישיבת 'חברון גאולה'. כבר לא?

ישיבת חברון גאולה (3) ישיבת חברון גאולה (12) ישיבת חברון גאולה (13) ישיבת חברון גאולה (15)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו