לקראת יום ההילולא: הכנסת ספר תורה לקבר דוד המלך

לקראת יום ההילולא של דוד המלך זי"ע בחג השבועות, נערכים במקום לקליטת ההמונים ומכניסים ספר תורה חדש. כל הפרטים

ארגון הילולא דדוד מלכא משיחא נערך בימים האחרונים לקראת אלפי המתפללים שיעלו לקבר דוד המלך שבהר ציון, ביום ההילולא של דוד המלך ע"ה, בחג השבועות. כיבוד קל ושתיה קרה וחמה יוגשו במקום החל מכניסת השבת ועד צאת החג. לראשונה, הוקם אוהל ענק בפתח המערה עם מקומות ישיבה ותאורה כדי להקל על ההמונים העולים לרגל.

זה חודשים ארוכים שבמקום קיים מניין אברכים מופלגים שמתפללים עבור עם ישראל מידי יום ביומו ומסיימים במקום את ספר התהלים, יחד עם לימוד יומי ותפילת מנחה וערבית, כמו כן, מתקיימים במקום מניינים לכל תפילות השבת.

עוד באתר:

[postim]

חסידים ואנשי מעשה מתכנסים במקום מידי שבת בסעודת רעווא דרעוין וסעודת דוד המלך (מלווה מלכה) ברוב עם ובהתרוממות הלב והנפש.

קדושת המקום

העלייה למקום תופסת תאוצה בשנים האחרונות, ומקובל שהרה"ק בעל ה"מנחת אלעזר" מונקאטש זיע"א ביקר במקום וערך במקום תפילה מיוחדת המדברת על מלכות בית דוד, כשבהיותו בספינה בדרך לארץ הקודש התבטא: "בן ישי בראש – מקום קבורת דוד המלך הוא המקום הקדוש הראשון במעלה שיש ללכת אליו ממקומות הקדושים בארץ ישראל".

גם האדמו"ר הריי"ץ מחב"ד נבג"מ כותב שבשל קדושת המקום מנסים אינשי דלא מעלי למנוע את העלייה למקום, ובאם היו יודעים בני אדם את גודל מעלת וקדושת המקום היו משתוקקין לעלות למקום ומלחכין את עפר הארץ, כל כמה שיותר בני אדם יגיעו למקום להתפלל היא תקרב את זמן גאולתנו.

המגיד מוילקומיר מביא בשם המהר"ם חגיז ורבה של ירושלים המהרי"ל דיסקין דברים חריפים ביותר נגד אלו המערערים על המקום ועל קדושתו.

הכנסת ספר תורה

ביום רביעי בערב עם הכניסה לשלושת ימי הגבלה יום ההילולא של הרה"ק בעל המנחת אלעזר ממונקאטש זיע"א, תתקיים הכנסת ספר תורה לאחר עשרות שנים שלא הוכנס ספר תורה למקום, בקול רינה והמון חוגג. בספר התורה יקראו במשך כל השנה בימות החול ובימות השבת במנייני התפילה שנערכים במקום כחוק דבר יום ביומו, לאחר מכן תיערך במקום סעודת מצווה כיד המלך לכבודה של תורה ולכבודה של מצווה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו