שמחתי לבקר מקרוב בשחיטה המקומית של העדה החרדית כמה פעמים. ביקרתי וגם בדקתי את השחיטה בבהמות עופות והודו

מהדרין מן המהדרין - חותמת ה'מהדרין' של בד"ץ מהדרין ירושלים מעניקה גושפנקא נוספת למשחטה המקומית של 'וול דאן' המתהדרת בכשרות בד"ץ העדה החרדית, בהתאמה לנוהגים כשיטת הרמ"א ולמחמירים כדעת מרן הבית-יוסף

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

במילים אלו פותח רבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א, את מכתבו הייחודי, המהווה גושפנקא נוספת לכשרות המהודרת של השחיטה המקומית במותג הבשר 'וול דאן'.

בסיור מקיף במשחטות 'וול דאן', נחשף הגרש"מ לייחודיות המאפיינת את השחיטה המקומית המשלבת בין כשרות מהודרת לבני אשכנז הנוהגים כדעת הרמ"א יחד עם חלק ב"י לחומרא לבני עדות המזרח הנוהגים כדעת מרן הבית-יוסף. בביקורו, התרשם הגרש"מ משוחטי בד"ץ העדה החרדית הבקיאים בכל הסעיפים של החומרות אותם יש להנהיג בשחיטה ובבדיקות כדי שיתאימו לכלל הקהלים בעם ישראל, כפי שמתבטא ממכתבו: "נהניתי לראות שעבודתם עבודה תמה ומהודרת ביותר, הן בבדיקות הסכינים והעמדתם להיותם חד וחלק כראוי וכהוגן, הן בעצם השחיטה שתהיה על פי כללי ההלכה ובהידורין, הן בבדיקת הכרס ובשאר האיברים הפנימיים כראוי, וכן בבדיקת הריאות פנים וחוץ, וגם השלמת המלאכה בניקור והכשרה על ידי שריה ומליחה והשטיפות שלאחריה".

רבה של ירושלים – המשמש גם כראש מערך הכשרות של בד"ץ מהדרין ירושלים – לא הסתיר את התפעלותו הרבה משילוב ההידורים והחומרות בשחיטה המקומית של מותג הבשר 'וול דאן', והרבה לשבח את פועלם של האחים, שמעון ודוד אסרף, בעלי המותג  – "הבונים שלב נוסף באחדות עם ישראל לשבטיו, אשכנזים וספרדים".

הגרש"מ אף הותיר את חותמו גם במשחטות עצמן – משגיח מטעמו שיוודא כי הבדיקות ייעשו על פי הדרכתו והוראותיו, וכפי שעולה ממכתבו: "ויש לי ציר נאמן שעומד יחד עמם בכל השחיטה ומדווח לי על כל".

"השבוע קיבלנו בסייעתא דשמיא חותמת מהדרין נוספת בנדבך ההידורים של משחטת הבשר והעופות המקומית", אומר שמעון אסרף, תוך שהוא מציין את העובדה כי 'וול דאן' היא המשחטה הראשונה והיחידה המקבלת את כשרות 'העדה החרדית' בארץ. "מזה זמן רב שהמשחטות, כמו גם רשת הקצביות הפרושה ברחבי הארץ, מתהדרות בכשרות המהודרת של בד"ץ העדה החרדית מבלי לוותר על חומרות מרן הבית-יוסף, על מנת שיוכלו כל קהילות ישראל ליהנות מהבשר האיכותי של 'וול דאן'. נמשיך לעשות כל שיידרש כדי להנגיש בשר ועופות טריים ואיכותיים לכל בית בישראל בכשרות המהודרת ביותר שיש ובמחירים שווים לכל נפש".

רבה של ירושלים חותם את מכתבו בברכת "יאכלו ענווים וישבעו בלב שקט ובנפש חפצה", ומדגיש כי "גם המקפידים על 'חלק' כהוראת הבית יוסף, יוכלו לסמוך על זה".

 

3 תגובות

אם אפשר להראות את חותמת הרב על מכתב זה בשוליים זה יעזור

נשמח לקבל עדכון לגבי שאר משחטות בשר של הבד"ץ בחו"ל אם הבשר חלק אף לדעת הבית יוסף וכהבנת פוסקי ספרד בשיטתו, ודו"ק.

הבשר בחול של כל החלקים האשכנזים מחמירים כדעת מרן הבית יוסף.שם קל להוריד בהמות שילכו לגויים.הייתי שם וראיתי

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell