וידאו וגלריה: הנחת אבן הפינה לבית המדרש הגדול של חסידות קרעטשניף ברחובות

קהל חסידי ואוהדי בית קרעטשניף התכנסו ביום שלישי האחרון למעמד הנחת אבן הפינה, לחיזוק והרחבת בית המדרש הגדול שנוסד בעיר רחובות ע"י כ"ק אדמו"ר הרה"ק רבי דוד משה מקרעטשניף זצוק"ל אשר קומם את ההריסות לאחר השואה האיומה אותה שרד, בכדי לקיים את צוואתו האחרונה של אביו הק' שנעקד עקה"ש, בהטילו עליו להמשיך את שושלת הקודש

קהל חסידי ואוהדי בית קרעטשניף התכנסו ביום שלישי שנכפל בו כי טוב ט"ו בסיון בראשות כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א למעמד הנחת אבן הפינה, לחיזוק והרחבת בית המדרש הגדול שנוסד בעיר רחובות ע"י כ"ק אדמו"ר הרה"ק רבי דוד משה מקרעטשניף זצוק"ל אשר קומם את ההריסות לאחר השואה האיומה אותה שרד, בכדי לקיים את צוואתו האחרונה של אביו הק' שנעקד עקה"ש, בהטילו עליו להמשיך את שושלת הקודש.

בית המדרש הגדול האפוף הוד קדושה, והספוג בקירותיו עבודת הקודש של אותו צדיק שעבד את ה' בסילודין, הפך צר מהכיל את כל קהל הקודש עם ההתפתחות המבורך וריבוי ספסלי ביהמ"ד הבאים להסתופף בצל כ"ק אדמו"ר שליט"א, נוצר הכורח להרחיב את גבולות הקדושה, החלו גבאי ביהמ"ד לפעול למען הרחבתו.

בתחושה היסטורית החל המעמד בתפילת מנחה ברוב עם כשלאחר מכן פתח המנחה הרה"ג משה שפיצר שליט"א משגיח דישיבתנו הק' את המעמד בתארו את השלבים והעבודות ההרחבה וההכנה שנעשו בחודשים שקדמו למעמד זה, תוך שהוא מעלה על נס את התייצבותם של קהל הקודש בהטותם שכם בשמחה ובנדבת הלב למען הרחבת בית המדרש.

לאחר קריאת פרקי תהילים כל הציבור בצוותא, פתחה המקהלה בשירי קודש לכבוד המעמד. בפרק חזנות כובד החזן הרב זאב קרוין הי"ו מארה"ב שנמנה על ראשוני תלמידי הת"ת מיום היווסדו ע"י רבינו זצוק"ל.

בהדרת קודש הופיע כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א לפאר את המעמד המרומם כשלצלילי שירי רגש מניגוני אבות החסידות עמד בתפילה נרגשת במשך דקות ארוכות כששפתיו מרחשות תחינה ובקשה מלפני ריבון העולמים שישלים ויכונן זה הבנין בפאר ושנזכה בקרוב לראותו בשכלולו.
כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א יצק את אבן הפינה וכמנהג רבוה"ק השליך לתוך יסוד הבית מטבעות בדבקות ובכוונות עילאיים, לאחר מכן הטיל מאות אבני פינה החרוטים בשמות התורמים שזכו להיות הנחשונים להרמת תרומה נכבדה, כשאת האבנים מוסר ראש ועד קרן הבנין הרה"ח ר' דוד אריה ליכטנשטיין שליט"א העומד במסירות עילאית למען בית המדרש מזה עשרות בשנים ועתה נטל על שכמו את מלאכת ההרחבה בפאר והדר.

לאחר מכן התכבדו בניו הרה"צ של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א בהנחת אבני הבנין, כמו כן כובד הרה"ג הרב יוסף זאב פיינשטיין שליט"א ראש ישיבת עמלה של תורה מרבני אנ"ש, הרה"ג הרב יוסף מלכיאל שליט"א רב מזרח העיר רחובות, ושלוחא דרבנן הרה"ח ר' פינחס הומינר שליט"א נציג אגודת ישראל ברחובות הפועל ללא לאות להרחבת גבולות הקדושה בעירנו.

לקראת סיום המעמד נערך מעמד לחיים כשכ"ק מרן אדמו"ר שליט"א נושא ברכה ותפילה בזכות אבותיו הקדושים שנזכה במהרה לראות בבנין בית הבחירה במהרה בימינו.

2 תגובות

כתוב שיש וידאו, ואין אפשרות לראות משום מה.

למה אי אפשר לראות שום הסרטה???????????? חבל מאד אשמח לשמוע תשובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *