אלפי חסידי סאטמאר במעמד לחיזוק המלחמה נגד הציונות • גלריה ראשונה

אלפי חסידי סאטמאר השתתפו אתמול בכינוס הגדול בראשות כ"ק מרן האדמו"ר ובהשתתפות מרן ראב"ד ירושלים הגר"מ שטרנבוך שליט"א שמטרתו לחזק ולשנן את דרכה של סאטמאר בהתבדלות מוחלטת מהציונים. הקלטת דבריו של כ"ק האדמו"ר - בפנים

אלפי תלמידי וחסידי סאטמאר שהו אתמול באיצטדיון "נעסאו קלעסיום" בלונג איילנד בראשות כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמאר שליט"א וראב"ד העדה החרדית הגאון הגדול רבי משה שטרנבוך לחזק ולשנן את הדרך של סאטמאר בהתבדלות מוחלטת מהציונים ואי הכרה בהם
לשנן שעצם הקמת המדינה היא הוא כפירה בי"ג עקרים כפי שלמדו כל השנים בבית מדרשו של האדמו"ר הדברי יואל מסאטמאר זי"ע.
מעמד מרומם התקיים אבל רגע השיא של המעמד היתה דרשת מנהיג הקהילה כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמאר שליט"א שנאם במשך שעה ו-10 דקות בו הוא בירר ושינן את ספר הקדוש ויואל משה.
האדמו"ר עבר על כל ההיסטוריה של הרעיון הציוני לפני כמאה שנה עד ימינו אנו ובעיקר הוא דיבר בכאב על כך שבשנים האחרונות חסידי סאטמאר שמחים בהצלחת הציונים רח"ל והמקוה נייעס היא על הצלחת ראש הממשלה ושאר זרועי הציונים בעולם
וכידוע מה שאמר מייסד הקהילה האדמו"ר רבי יואל מסאטמר זצ"ל שמי ששמח בשמחת הצלחת הציונים לא יזכה לשמוח בשמחת ביאת המשיח.
האדמו"ר גם דיבר בכאב על הגזירה הנוראה המרחפת על כל בני הישיבות לקראת חודש אלול כאשר פסק הדין של הבג"ץ יכנס לתוקפו וקרוב ל50 אלף חרדים יצטרכו להתגייס לצה"ל. ובעיקר דיבר האדמו"ר על הפחד שחברי הכנסת יתפשרו בזה האדמו"ר הבטיח שאם יתפשרו בזה נצא עוד פעם בצירוף שאר הקהילות יחד להלחם בגזירה הנוראה.
האדמו"ר גם הקים מוסד חדש "שקל הקודש" שנועד לחלק כסף למוסדות בארה"ק שלא נוטלים קצבאות מהממשלה והחלוקה תהיה תחת מוסד "קרן הצלה" שהקים האדמו"ר ה'דברי יואל' זצ"ל בדיוק לפני 40 שנה.

האזינו לחלק א' של דברי כ"ק האדמו"ר

חלק ב'

צילום: מערכת בחצרות

10 תגובות

לדור בטומאת ארץ העמים
וידברו גבוה גבוהה

"נצא עוד פעם למערכה נגד הגיוס"? זה האדמו"ר אמר?

מתי בדיוק יצאו נגד הגיוס שיצאו עוד פעם? זה בכלל היה הסאטמרים המקבילים.

תסלחו לי על השאלה.
למה על כל החצרות אתם אומרים גלריה מרהיבה, וכשמגיעים לסאטמר זו רק גלריה ראשונה. וזה כאילו כמו אות מוסכם בין האתרים החרדים או כאלה שנקראים חרדים.
ב) אני דואג מאוד מאוד אם כל החרדים לא יצאו להפגנות נגד המתיונים בענין הגיוס. וכמו במעשה פילגש בגבעה שאמר הקב"ה, על כבוד בשר ודם מחיתם, על כבודי לא מחיתם.
ועוד איתא במס' שבת, נה ע"א בענין שקיטרגה מדת הדין בזמן החורבן שהצדיקים לא מחו ברשעים. ואז ממקדשי תחלו.. ממקודשי. אלו הצדיקים שקיימו את התורה מאלף ועד תיו. ומה כבר נאמר בדורינו, שכמו שאמר המן, ישנו עם אחד מפורד ומפוזר בין העמים.. ישנו עם אחד.. שישנו מהמצוות.. מפוזר ומפורד.. מפוזר בעולם ומפורד בינו לבין עצמו. ואילו שזה לא היה נכון, לא היה נכתב במגילה שנכתבה ברוח הקודש. והיום זה רוח הקודד.. בעוונות. "מי אסף "רוח" בחופניו". והחרדים ב"כנסת", אם לא יתפטרו משם וישבו ב.. בית הכנסת, אז זה פשוט חילול ה' נורא שאין כדוגמתו.

אני לא מבין, מדובר כאן על האדמו"ר שלפני שנה בערך או יותר, עשה קציצות מאלו שיצאו לחו"ל להוציא את דיבת הארץ רעה, יש מזה הסרטות. ועכשיו הוא מדבר על כך שאו טו טו יוצאים עשרות אלפים לצבא? חוץ מזה שאלו שטויות במיץ עגבניות, מה הזיגזג הזה?

לא לדבר לשון הרע על סאטמר בבקשה. אני בעלזא חסיד ולא מדבר עליהם. ולא על גדולי רבנים שלהם.

אבל בסטמער הזה אין גזירת הגיוס ואין כלו מה נהיה פתאום אה אני יודע פשוט גנבו להם את הבנין בבי"ש!

יש אפשרות להוריד את הדרשה לנגן?

הייתי שם. עם כל חסיד סאטמאר, שעדיין בלבו ניצוץ מאותו מלחמה שניהג רבינו קודש הקדשים מסאטמאר נגד הציונים ימ"ש.
מלחמה שהיתחילו כל גדולי ישראל לפני מלחמת העולם השני', "ווען וועלט איז נאך געווען וועלט", מלחמה שהיתחילו הגאונים הצדיקים הקדושים מבעלזא, מליובאוויטש, ממונקאטש, עם כל גדולי ישראל.
כן, הייתי שם, ושם הבנתי, ולמדתי הרבה הרבה.

מתי סאטמר תולדות אהרן /אברהם יצחק ושות' יעשו כינוס תפילה לגאולה שלימה או לאחדות ישראל או לחלופין יקימו ארגון דוגמת הידברות ע"ע בעלזא כינוס רשעים רע להם ורע לעולם חוץ מחילול השם האדיר שיוצא משולי מחנה זה שמבין כי התבדלות מציונים פרושה לצעוק לשוטרים נאצים ולגרש חיילים שרוצים להתחזק מבתי כנסת לזרוק אבנים בשבת ובדרך לעבור כמה איסורי דאורייתא לכתחילה וכן על זה הדרך. ומפורסמות אין צריך ראייה. חלילה וחס שישתמע מדברי כאילו דיברתי מגדולי עולם אדמו"רי סאטמר זי"ע וזצוק"ל ויבלט"א אדמו"רים שליט"א ומרן הגא"בד וודאי שאהבת ישראל חקוקה בעצמותם וידועים ומפורסמים עובדות לרוב אלא הקוצים בשולי הכרם התרבו וכמעט שנשכח למה התכוונו המיסדים של החסידיות הנ"ל.

הזמן שכולנו נתעורר מן השינה…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *