גלריה: הנחת אבן הפינה לביהמ"ד ביאלא במעלה עמוס

המעמד התקיים בראשות המרא דאתרא של מעלה עמוס הגר"ז חרל"פ, רבם של חסידי ביאלא במעלה עמוס הגרא"מ רבינוביץ, מר טוביה לבקוביץ' בעליה של חברת אריאל יזמות, ראש מועצת גוש עציון מר שלמה נאמן, סגנו ר' יואל סילבר ועוד

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

במעמד מרשים ובתחושה היסטורית הונחה השבוע אבן הפינה לבית המדרש ביאלא במעלה עמוס – שישמש בית תורני וחסידי לחסידי ביאלא הבאים לגור במעלה עמוס, ועבור כלל הציבור החסידי בישוב.

המעמד רב הרושם התקיים בראשות המרא דאתרא של מעלה עמוס, הגר"ז חרל"פ שליט"א, ורבם של חסידי ביאלא במעלה עמוס הרה"צ ר' אברהם משה רבינוביץ' שליט"א בן כ"ק מרן האדמו"ר מביאלא שליט"א, ובהשתתפות נכבדים ואישי ציבור, ביניהם מר טוביה לבקוביץ' בעליה של חברת אריאל יזמות הבונה את פרוייקט קריית נוף במעלה עמוס, ראש מועצת גוש עציון מר שלמה נאמן, סגן ראש המועצה ר' יואל סילבר ועוד.

ר' ישראל וכהולדר, מנהל מוסדות ביאלא במעלה עמוס ציין לשבח את התגייסות הנהלת הישוב במימון בניית בית המדרש ואת תמיכתם הרבה במהלך, מתוך רצון כנה ואמיתי להגדיל תורה ולפארה ולראות את כלל הציבורים בישוב מוצאים כל אחד את מקומו מתוך אחדות, ובפרט הנכונות להקל על קהילה גדולה ומשמעותית כחסידות ביאלא את השתלבותם במקום.

חסידי ביאלא רכשו את דירתם במעלה עמוס לאור החלטתו של מרן האדמו"ר שבחר במעלה עמוס כמקום המתאים לחיי תורה וקהילה לחסידיו, בשל קרבתה של מעלה עמוס למרכז החסידות בירושלים, ולערים נוספות בהם מתגוררים חסידי ביאלא. עד עתה כ-50 משפחות מחסידי ביאלא כבר רכשו דירות בפרויקט הנבנה ביישוב.

יצוין כי בימים הקרובים יחל האכלוס של עשרות משפחות שרכשו דירתם ביישוב, כאשר במקביל נשמע קול הלמות הפטישים וניכרת התכונה לבנייתם של עשרות דירות חדשות.

2 תגובות

החסידים מסודרים
שמה יש אויר הרים משובח ובריא מאוד

אין על בנצי מילר……

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן