המונים ובראשם הראשון לציון השתתפו בהילולת אשת הבבא חאקי

גדולי התורה ובראשם הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א וקהל רב השתתפו בעצרת זכרון לאשת הבבא חאקי ע"ה הראשל"צ נשא שיעור תורני ודברי חיזוק לזכרה של המנוחה ולאחמ"כ נשאו דברים רבני משפחת אבוחצירא ובראשם האדמו"ר רבי יחיאל, הגר"מ בן אבו רבה של שכונת גילה, הגר"י כהן רב  העיר אור יהודה, הגר"ש אמסלם, הרב יצחק אבוחצירא ועוד רבנים נוספים.

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

השבוע נערכה הילולת אמו של כ"ק האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א אשת הבבא חאקי זיע"א בעיר רמלה.

בעצרת השתתפו גדולי התורה ובראשם הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א שנשא שיעור תורני ודברי חיזוק לזכרה של המנוחה ולאחמ"כ נשאו דברים רבני משפחת אבוחצירא ובראשם האדמו"ר רבי יחיאל, הגר"מ בן אבו רבה של שכונת גילה, הגר"י כהן רב  העיר אור יהודה, הגר"ש אמסלם, הרב יצחק אבוחצירא ועוד.

גדולי התורה עוררו על מנהג ההילולות וציינו את ההילולות שהיו עושים בעבר בבית של הנפטר והכל בקדושה ובטהרה.

האדמו"ר רבי יחיאל בדבריו סיפר על מסירות נפשה של אמו בחודשים האחרונים לחייה כאשר בכל כוחה הכינה את ההילולא של מור זקנו רבי מסעוד אבוחצירא.

בדבריו סיפר: "היה זוג צעיר שגרו כאן ולא היה להם ילדים כמה שנים. בחודשים האחרונים לחייה היה הילולא של מור זקני רבי מסעוד והיא לא יכלה לזוז הייתה במיטה, אמרתי לאשתי שתחי' תכיני את את המאכלים. אבל היא מרת אימי בכל זאת אמרה אני ישתדל וככה הכינה את רוב הדברים, הייתה חצי שעה עובדת חוזרת לישון וקמה שוב עד שהכינה הכל. והיה הילולא גדולה. והגיעה אותה אשה שאין לה ילדים, וביקשה ממנה ברכה, אמרה לה תדליקי את השמן של הצדיק, ולקחה מהשמן ומרחה לה ואמרה לה בקרוב תראי את הישועה ובאותו הקיץ ב"ה התבשרה וקראה לה על שם הצדקת מרים ולאט לאט התחזקו והיום הבית חרדי לכל דבר.

ככה הייתה מוסרת נפשה ועושה הכל בקדושה ובצניעות זה ההילולות שהיו עושים פעם לא הוללות אלא בקדושה וטהרה בבית של הצדיק והיתה הרגשה עילאית של התעוררות וקדושה".

בסיום נערך סעודה מרכזית כאשר במהלך הסעודה רבים מתושבי רמלה בניהם ראש העיר הגיעו להתברך מהמרא דאתרא.בדבריו בירך את ראש העיר "בע"ה תמשיך עוד שנים רבות לנהל את העיר"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן