חברי איגוד הסמינרים התכנסו ליום עיון בחפץ חיים • גלריה

עשרות רבות של מנהלים ומנהלות מכל רחבי הארץ, המייצגים עשרות אלפי תלמידות סמינרי "בית יעקב" ברחבי הארץ כ"י מכל חוגי המגזר החרדי, התכנסו יחד ליום העיון במטרה לעסוק באתגרי הזמן והשעה. מטריית החינוך של איגוד מנהלי סמינרי "בית יעקב" מקיפה את כל המוסדות המובילים יחד את מערכת החינוך לבנות, תוך התמודדות משותפת וזהה עם קשת של נושאים אשר נידונו בכובד ראש ביום העיון.

כתבות נוספות בנושא:

גזירת המעונות: העימות בין היועמ"ש לשרים ידחה את הכניסה לתוקף?
החשש מהמוטציה החדשה של הקורונה: אלו ההחלטות שהתקבלו
המתווך: כך הוביל דרעי את האופוזיציה לניצחון מתוק על הקואליציה
דיקטטורה: בימינה מאיימים על המתנגדים לחוק של סער נגד נתניהו
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

חומת בית יעקב היא חומת בית ישראל

הכינוס השנתי של איגוד מנהלי הסמינרים בית יעקב, דן יחד עם גדולי תורה, על דרכים לבצר את מבצרי החינוך התורתי לבנות ישראל, התכנסות יום העיון התקיימה ב'ציפורי בכפר' שב'חפץ חיים'.

הכינוס של איגוד הסמינרים 'בית יעקב', הפך להיות מסורת שנתית, ומדי שנה בשנה הוא עוסק בשאלות האקטואליות הבוערות המנקרות בעולמו של 'בית יעקב'.

עשרות רבות של מנהלים ומנהלות מכל רחבי הארץ, המייצגים יחד עשרות אלפי תלמידות סמינרי "בית יעקב" ברחבי הארץ כ"י מכל חוגי המגזר החרדי, התכנסו יחד ליום העיון במטרה לעסוק באתגרי הזמן והשעה. מטריית החינוך של איגוד מנהלי סמינרי "בית יעקב" מקיפה את כל המוסדות המובילים יחד את מערכת החינוך לבנות, תוך התמודדות משותפת וזהה עם קשת של נושאים אשר נידונו בכובד ראש ביום העיון. את יום העיון מארגן ביסודיות רבה, מזכ"ל האיגוד, הרב יצחק אוסטרליץ.

לרגל יום העיון, יצא לאור המאסף התורני המיוחד "על משמר החינוך" – מקבץ שיחות ומכתבי ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצוק"ל. המקבץ כולל דברים ואיגרות במשנת החינוך שטרם פורסמו, ויהפכו לבטח לנכס צאן ברזל למחנכים ולהורים די בכל אתר ואתר.

על המאסף עמל ויגע מזכ"ל איגוד הסמינרים, הרב יצחק אוסטרליץ, שראה חשיבות רבה בכינוס ועריכת המאמרים והכתבים, כדי להגיש לציבור המחנכים וההורים סולת מנופה בנושא החינוך הטהור.

המאסף החדש שהופץ בקרב המשתפים, זכה לתהודה רבה ולהתפעלות. רבים ביקשו לקבל עותקים רבים של המאסף, כדי לחלקו בקרב הצוותות החינוכיים של הסמינרים.

בפתח יום העיון הוקראו מכתבי מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, ע"י הרב זאב וולף, מנהל סמינר הרב וולף בבני ברק ויו"ר איגוד מנהלי הסמינרים. מכתב ברכתו של כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א, הוקרא ע"י הרב אברהם יהודה פיינר מנהל רשת סמינרי "בית מלכה – בעלזא" בא"י וחבר הנהלת האיגוד.

את הוועידה פתח מזכ"ל האיגוד הרב יצחק אוסטרליץ, אשר הנחה את המושבים השונים לאורך יום העיון.

המושב הראשון עסק בענייני חינוך במשנתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצוק"ל. דברים השמיע הגאון רבי דוד כהן שליט"א, ראש ישיבת חברון.

מושב מיוחד עסק בהקניית כלים ודרכים בהתמודדות לאחר שנות הסמינר. נשאו דברים ראש ישיבת חזון נחום הגאון רבי צבי כץ שליט"א והגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א רב אחוזת ברכפלד במודיעין עילית.

משא הלכתי שימושי, השמיע הגאון רבי פינחס וינד שליט"א, אב"ד לענייני ריבית. מוקד הדיון הוא התנאים וההלכות לבת סמינר לקבלת הלוואה מהבנק.

לאחר הפסקה קצרה התחדשו הדיונים אשר נפתחו במושב מיוחד של רב שיח בבעיות אקטואליות בסמינרים, בהנחיית הרב מנחם גרינבוים, מנהל סמינר ויז'ניץ בבני ברק.

במושב הסיום התקיים פאנל עם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, וראש עיריית בני ברק וחבר הנהלת איגוד הסמינרים הרב חנוך זייברט, אשר דנו יחד עם הנוכחים באתגרים אל מול הרשויות וגופי הממשלה השונים. הרב מאיר פרוש ביקש כי איגוד הסמינרים ישקוד על גיבוש נייר עמדה לדברים הנצרכים להבאה בזמן המו"מ הקואליציוני, אשר עתיד כפי הנראה להתקיים בשנה הקרובה. בסיום הפאנל התקבלה החלטה להקמת ועדה בריכוזו של המזכ"ל הרב יצחק אוסטרליץ, אשר תסדיר באופן ממוקד את מלוא התהליך הנדרש לשמירה וביצור מתמיד של העצמאות הנוכחית, גם בשנים הקרובות.

[divider]מכתבים מגדולי ישראל ליום העיון[/divider]

 

כתבות קשורות

גזירת המעונות: העימות בין היועמ"ש לשרים ידחה את הכניסה לתוקף?
החשש מהמוטציה החדשה של הקורונה: אלו ההחלטות שהתקבלו
המתווך: כך הוביל דרעי את האופוזיציה לניצחון מתוק על הקואליציה
דיקטטורה: בימינה מאיימים על המתנגדים לחוק של סער נגד נתניהו
תעלומה בלב המדבר: מי חתך את הסלע האימתני בדיוק באמצע? • צפו
המקובל התגלה לבנו בחלום: "זו הסיבה שביאת המשיח מתעכבת" • מצמרר
גפני תקף את אלקין: "נכון שאנחנו חרדים אבל לא מטומטמים" • צפו
אדלשטיין הגיש אי אמון: "מתעסקים בבובה בנט ומרצ עושים כעולה על רוחם"
נדחה ערעור הסייען מברקן: "אין מקום להקל בעונשים"
להקת 'פיי דליד' מחדשים את השיר השבתי של קרליבך: "ושמרו"
איווט לעג על ישיבת 'אור ישראל'; המנכ"ל הגיב במתקפה חריפה • צפו
השיא החדש של הביטקוין: אזהרת המומחים וההערכות לגבי העתיד
סינגל בכורה לזמר מוישי וייס: "אנעים זמירות"
גפני ישתתף בועידה בחסות הקרן שמממנת את הרפורמים בישראל?
מסעיר את הפלסטינים: רוקדים עם כאפיה ונשק בחתונה חרדית • צפו
עיר חדשה בישראל: באר יעקב כבר לא מועצה מקומית
הציבור מסתער על המדפים: המס שיכפיל את מחירי החד פעמי יחול בקרוב
אילון מאסק ניפץ את שיא העושר העולמי • תחזית: יהפוך להיות הטריליונר הראשון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו