'קנין דעת' חגגה בבית שמש שלוש שנים להיווסדה • צפו

במעמד מאות מבני בוגרי הישיבה וידידיה ציינו בישיבה הגדולה 'קנין דעת' – בית שמש, בראשות הגאון רבי יוסף אברמובסקי שליט"א שלש שנים להיווסדה • בכינוס השתתפו אשי ישיבות ובראשם הגאון רבי דוד כהן שליט"א ר"י חברון וחבר מועצגה"ת ראש ישיבת יד אהרן הגר"י אייכנשטין שליט"א, רבנים ונכבדים נוספים • וידאו וגלריה

במעמד מאות מבני בוגרי הישיבה וידידיה ציינו אמש (מוצ"ש) בישיבה הגדולה 'קנין דעת'  – בית שמש, שלש שנים להיווסדה.

הישיבה שנוסדה בעידודו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל ציינה שלש שנים להקמתה בליל היארצייט. במעמד הוקרא מכתבו המיוחד של מרן רה"י הגרי"ג אדלשטיין שליט"א שהפליג בשבח הישיבה וכתב "אשריכם ואשרי חלקכם שזכיתם ללמוד בדרך הלימוד הנכון, דבר גדול הוא, ובפרט בזמנינו, אשר לא רבים יחכמו להבין את זאת" המכתב הוקרא ע"י הגאון רבי אליהו דיסקין מראשי ישיבת קפלן.

המעמד נפתח בדברי ברכתו של הגאון רבי יהושע אייכנשטין שליט"א ראש ישיבת יד אהרן שדיבר על המעלה הגדולה של 'בתורת ה' חפצו' למצוא את החלק שלך בתורה.

מיד לאחריו נשא דברים הגאון רבי ראובן הכסטר שליט"א משגיח ישיבת מיר ברכפלד שמוסר שיחות קבועות בישיבת קנין דעת הוא דיבר על כך שבמושגים של עולם האמת ישיבת קנין דעת תופסת מקום חשוב עד לאין שיעור.

ראש הישיבה הגאון רבי יוסף אברמובסקי שליט"א נשא דברים נרגשים אודות חלקם של בני הישיבה מההווה והעבר בנתינת הכוח והסיפוק להמשיך הלאה עם כל הקשיים ולגדל את המקום ברוח ובגשם.

מרכז המעמד היה בדברי הנלהבים של הגאון רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון וחבר מועצגה"ת שהפליג בשבח הישיבה שזוכה להצליח עם כל יחיד ויחיד וזו הצלחת הישיבה בכללותה. הוא שיבח את צוות הישיבה בכוחותיו המיוחדים ובראשם את ראש הישיבה הגאון רבי יוסף אברמובסקי שליט"א.

כן נשא דברים הגאון רבי נועם אלון שליט"א ר"י מיר ברכפלד ששיבח את דרך הלימוד האמיתית של הישיבה.

לרגל המעמד הוציאו בני הישיבה קונטרס חידושי תורה מיוחד על דף ט במסכת כתובות שכולו נלמד ונכתב בתוך שבועיים בלבד על כל סוגיותיו הסבוכות.

עוד השתתפו במעמד ר"י אור אלחנן הגר"צ וינפלד שליט"א, המרא דאתרא הגר"נ קופשיץ שליט"א, הגאון רבי אביגדור ברנשטיין שליט"א, אישי ציבור מהעיר בית שמש ובראשם סגרה"ע שמואל גרינברג ועוד.

צילום סטילס: קובי הר צבי – צילום וידאו: מייקל חזוני

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *