בפסגת זאב חנכו מקוה מפואר ע"ש השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ז"ל

טקס חנוכת מקווה מפואר התקיים היום לזכרו של השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ז״ל בשכ' פסגת זאב בירושלים. את האירוע כיבדו בנוכחותם: הראשל״צ ורבה הראשי של ירושלים הגרש"מ עמאר, הגר"א שטרן רבה של ירושלים, הגר"י כהן רבה של שכונת שמואל הנביא, הגר"ב שרגא. רבני ערים ואישי ציבור • צילום: יעקב כהן

טקס חנוכת מקווה מפואר התקיים היום לזכרו של השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי ז״ל בשכ' פסגת זאב בירושלים. את האירוע כיבדו בנוכחותם: הראשל״צ ורבה הראשי של ירושלים הגרש"מ עמאר, הגר"א שטרן רבה של ירושלים, הגר"י כהן רבה של  שכונת שמואל הנביא, הגר"ב שרגא , רבני ערים. יו״ר ש״ס השר הרב אריה דרעי, השר יואב גלנט, סגן השר הרב משולם נהרי, הח״כים הרב יעקב אשר, הרב יואב בן צור, הרב דני סיידה, הרב ינון אזולאי, ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, סגר״ע ירושלים הרב צביקה כהן, חברי מועצת העיר, ראשי מועצות דתיות מכל רחבי הארץ, הנגיד ר' אייל משיח ומשפחתו של השר אזולאי ז"ל.
המקווה נבנה ע"י עיריית ירושלים יחד עם משרד השיכון ויופעל ע"י המועצה הדתית בירושלים.  המקווה בנוי על שטח של 600 מטרים בנויים אשר מכיל בתוכו מקווה נשים ענק ומפואר עם חדרים מיוחדים לנשים בעלות מוגבלות ומצוייד בכל הציוד החדיש ביותר לתת מענה לכולם. כ"כ בנוי במקום מקווה גברים מפואר
בדברים שנשא השר הרב דרעי העלה על נס את דמותו המיוחדת של השר אזולאי ופעילותו הרבה למען שירותי הדת בישראל.
״בקדנציה הקודמת עברנו תקופה קשה של נסיון לגמד ולשתק את כל שירותי הדת במדינה. עשינו כברת דרך ארוכה ואני יכול לבשר שב-2019 יתווסף לתקציב המועצות הדתיות 100 מליון שקל בשוטף. המשמעות של זה אדירה״.
עוד הוסיף השר דרעי: ״אנחנו חייבים לפעול גם למעמדם של ראשי מועצות דתיות. לא ייתכן שסגן ראש מועצה ביישוב קטן יקבל שכר מכובד ואילו יו״ר מועצות דתיות מקבלים שכר מינימום. אני לא אנוח ולא אשקוט עד שהדבר הזה ישתנה והם יקבלו שכר הולם.
״כך גם בנושא רבני שכונות. לא ייתכן שעשרות תקנים של רבני שכונות נמצאים בהקפאה עמוקה. הציבור בישראל זקוק לרבני שכונות ואין סיבה שהוא לא יקבל את זה.
״כל הפעולות האלו יהיו לזכרו של השר דוד אזולאי שהוא זכה מה שלא זכו הרבה אנשים. מאז שהוא נפטר אנחנו רואים עוד ועוד פעולות והנצחות לזכרו. רואים כמה הוא היה אהוב על כולם״, סיים השר.
הראשון לציון ורבה של ירושלים הגרש"מ עמאר שליט"א דיבר בשבחו של השר והביע התפעלות מהדאגה הגדולה של משפחת השר בכל התקופה.
כ"כ הדגיש הראשון לציון כי ירושלים היא העיר היחידה שבה העיריה בונה בעצמה את המקוואות ועושה זאת באמצעות ראש המנהלת לשירותי דת הרב יצחק הנאו הי"ו שעושה את זה על הצד הטוב ביותר להרבות קדושה וטהרה בעם ישראל.
יו"ר המועצה הדתית הרב יהושע ישי אמר כי בקרוב ממש ייבנו עוד מקוואות מסוג זה ברחבי העיר אשר יתנו מענה הולם לבעלות מוגבלות והן לא יצטרכו להגיע עד לפסגת זאב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן