החונכים בנתיבות חגגו מסיבת חנוכה לתלמידים • סיקור

כמיטב המסורת וכמידי שנה בשנה, גם השנה נערכה מסיבת חנוכה מפוארת ויוקרתית לחונכי וחניכי 'פרויקט חונכות המרכזי', מסניף נתיבות וסניף באר שבע והפעם בסימן 'מוסיף והולך'. המסיבה נערכה ברוב פאר והדר ביום ראשון נר א' דחנוכה באולם השמחות שע"י בית הכנסת "בית בוכריס".

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

יותר משמונה נרות

החנוכייה הגדולה בעולם אינה מכילה יותר משמונה נרות, המהדרין מן המהדרין מדליקים לכל היותר שמונה נרות בלילה, אך מסתבר שב'פרויקט חונכות המרכזי' השמיים הם הגבול, שם הדליקו בליל א' דחנוכה יותר משמונה נרות…

מנהלי ת"תים ומחנכים, רבני הקהילה ואישי ציבור רבים ונכבדים באו להוקיר ולהביע את הערכתם הרבה: לאברכים היקרים המנוסים אשר מידי ערב לומדים עם חניכיהם ומתוך מסירות ואהבה מעלים בהם את האור עד שתהא שלהבת עולה מאליה, לתלמידים היקרים המקדישים מזמנם האישי מידי יום ביומו בכדי להתעלות בתורה, וליו"ר הארגון הרב אריאל יפלח שליט"א שמשקיע את כל הונו ומרצו להגביר חיילים לתורה. ומקדיש את מירב תשומת הלב להתאים לכל חניך את האברך הנדרש לו, ומלווה ומעודד כל חברותא באופן אישי.

את המעמד פתח מנהל הארגון הרב אריאל יפלח אשר בדבריו עורר על עבודת ימי החנוכה ללמוד תורה מתוך חיות וחביבות ולא כמצוות אנשים מלומדה. בדבריו הודה נרגשות לחונכים העושים עבודת קודש מיוחדת. בסיום דברי הביע הערכה מיוחדת לאישי הציבור המוסרים נפשם בשליחותם ועומדים לימין הארגון בלב ונפש חפצה בכל העתים והזמנים.

בהדרת כבוד נשמעו דבריו החוצבים של רב הקהילה הרה"ג דנון דנין שליט"א על מסירות הנפש של החונכים והתלמידים כדוגמת מסירות נפשם של החשמונאים לתורה הקדושה. הרב אף עורר לנצל את ימים אלו שיש בהם שפע של אור התורה המשפיעים על כל השנה. בדבריו שיבח את מנהל הארגון הרב יפלח שדואג להמשיך ולשמר את פך השמן הטהור שהם הילדים היקרים מתוך מסירות נפש גשמית ורוחנית.

הרה"ג הרב יורם כהן שליט"א הביע את התפעלותו הרבה מכך שהארגון לא חדל מלהתחדש בבחינת "אין בית המדרש בלא חידוש". הרה"ג משה ברויאר שליט"א הלהיב את הלבבות והצית בהם אש להבה לנצל את גדולת וקדושת ימי החנוכה. לקול שירת הקהל הופיע בהדרו מרן ראש הישיבה הגאון הרב אריה לוי שליט"א שגם הוא כקודמיו שיבח את הארגון ואת העומד בראשו, ואיחל ברכת הצלחה וסייעתא דשמיא לחונכים והחניכים ועמם כל העוסקים במלאכת שמים להגדיל תורה ולהאדירה.

שורה של אישי ציבור אשר מלוים את הארגון בכל ימות השנה ומסייעים בכל כוחם כיבדו את המעמד בהשתתפותם: יו"ר ש"ס הרב יגאל פרץ הי"ו העלה על נס את התפתחות והתרחבות הארגון תשע שנים ברצף עם פעילות ענפה שכזו. חבר מועצת העיר הרב אבי דרעי הי"ו דיבר על חשיבות למודם של תשב"ר ועל אחת כמה וכמה כשלומדים בפרויקט עקבי ומסודר שכזה, ואף הבטיח להמשיך ולעמוד לימין הארגון ולסייע ככל הניתן להרחבת פעילותו הענפה והחשובה. כמו"כ נכח במעמד חבר מועצת העיר הרב יאיר אלחדד הי"ו. יועץ ראש העיר וידיד הארגון הרב נפתלי קובר הי"ו דיבר אף הוא בשבח הארגון החשוב ואמר "כשרואים אלו אנשים מכובדים טרחו ובאו להשתתף במסיבה זו מבינים את גדולתו וחשיבותו של 'פרויקט חונכות המרכזי'. לקראת סיום הפתיע בהשתתפותו מנכ"ל העירייה מר משה מימון הי"ו העומד לימין הארגון בכל השנה. מר מימון התרגש למראה מאות ילדי חמד עם אור התורה הזורח במצחם, הוא בירך את הארגון החשוב והבטיח להמשיך ולסייע לארגון ולהתפתחותו הרבה.

לאחר שעה ארוכה של דרשות מרתקות שנשמעו בקשב רב נערך חידון ענק על הלכות חנוכה, התלמידים כמובן ללא יוצא מן הכלל הראו שליטה נפלאה בהלכות חנוכה וקיבלו כאות הוקרה פרסים יקרי ערך רבים. בין הפרסים המיוחדים הוגרלו שלש זוגות אופניים יוקרתיות, וטיסות בשמי הארץ

בסיום המעמד נערכה הצגה בעלת ערך חינוכי הממחישה את מסירות נפשם של החשמונאים לתורה ולמצוות. אין ספק שהיה זה מעמד של קידוש שם שמיים. הוא אשר אמרנו ב'פרויקט חונכות המרכזי' הדליקו והציתו אש בעשרות לבבות של תשב"ר.

כתבות קשורות

2 תגובות

פרויקט שמציל נפשות בהצלחה רבה

רואים שהארגון מושקע מאוד מאוד אנו מאחלים את כל ההצלחות.

Comments are closed.