כ"ק האדמו"ר ממונקאטש שליט"א המבקר בארה"ק לרגל חתונת נכדו (הערב) הגיע אתמול לביקור אצל המחותן כ"ק האדמו"ר מביאלא שליט"א וכן אצל מרן גאב"ד ירושלים הגרי"ט וייס שליט"א • צילומים: הלל ל"ש וארי ק.
האדמו"ר ממונקאטש נחת ביום ראשון לביקור היסטורי בארץ ישראל לרגל שמחת נישואי נכדו ולאחר 55 שנה ישבות בירושלים.
הרבי נחת בנתב"ג שם חיכו לו ראשי ונכבדי החסידות בישראל שקיבלו את פניו בטרקלין מצדה.
קודם לכן במוצאי שבת האדמו"ר נפרד מהחסידים בניו יורק ובתוך דבריו הביע את התרגשותו לקראת המסע, הרבי סיפר שלפני למעלה משבעים שנה כבר היה בירושלים, אבל אז אלו היו ימים של צער ויגון. בתוך השנה להגעתם לארץ, נפטרה אמו הצדקת ע"ה בתו של הרבי בעל ה'מנחת אלעזר' ממונקאטש זצ"ל, באותו עת סבל הרבי גם ממחלה קשה בעיניו, וכך עזב את ירושלים ביתמות וביחידות. כעת לאחר שבעים שנים נתקיים "ריקם הלכתי ומלאה השיבני", "בבואי לעיר הקודש עם משפחה ברוכה זרע קודש, ועם עדה קדושה של חסידים ואנשי מעשה. הודו לד' כי טוב כי לעולם חסדו", אמר הרבי בהתרגשות.
למסעו של האדמו"ר, מצטרפים 500 חסידים מרחבי העולם ביום שלישי עלה לקבר אמו הרבנית ע"ה, בתו של הרה"ק בעל ה'מנחת אלעזר' ממונקאטש זצ"ל, הטמונה בהר הזיתים.
כפי שכבר דווח הערב (יום רביעי) תתקיים שמחת החתונה לנכד האדמו"ר, בהשתתפות אלפי חסידים מחצרות מונקאטש וביאלא, במרכז האירועים "האחוזה" בשדרות התעשיות 14 במודיעין. אוטובוסים ישנעו את החסידים מבית המדרש מונקאטש בירושלים וכן מבית המדרש מונקאטש בבני ברק לאולם השמחה.
שיאו של המסע ההיסטורי, יהיה בשבת הבאה – שבת פרשת  ויחי – חזק. כאשר האדמו"ר ישבות בירושלים לראשונה מזה 55 שנה. כאשר הפעם הקודמת היתה בשנת תשכ"ד, אז ערך הרבי את התפילות והשולחנות בביהמ"ד מונקאטש. הטיש בליל שבת יתקיים בביהמ"ד ביאלא, כשהטיש יהווה מחזה נדיר ומיוחד של עריכת טיש משותף לשני האדמו"רים גם יחד.  את הסעודה השלישית יערוך האדמו"ר בביהמ"ד של חסידות סלאנים ברחוב דורש טוב בירושלים.
האדמו"ר ממונקאטש שליט"א עם נחיתתו בנמל התעופה בארה"ק
בביקור אצל כ"ק האדמו"ר מביאלא שליט"א
בביקור בבית מרן גאב"ד ירושלים שליט"א