אשדוד: עצרת מספד במלאת חמש שנים לפטירת הגר"ש כהן זצ"ל ר"י תורה אור

נֵר מִצְוָה וְתוֹרָה אוֹר • במלאת חמש שנים להסתלקותו של הגאון הגדול רבי שמעון כהן זצ"ל ראש הישיבה לצעירים ''תורה אור'', רו"מ "תהילה לדוד" ורב שכונה רובע א' ממקימי עולה של תורה הראשונים באשדוד התקיים עצרת מספד והתעוררות במעמד ראשי ישיבות, רבנים חשובים וקהל רב.

לאחר תפילת מנחה פתח את העצרת הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית שבדבריו הזכיר את מסירותו ופעולותיו הברוכות של הרב זצ"ל בהקמת התלמוד תורה שהציל את ילדי ישראל שיתחנכו בדרך התורה וכך ממשיכים הלאה בישיבה הקטנה לתפארה "תורה אור".

אחריו נשאו דברים הרבנים הגאונים: הרב פנחס קריספין רו"מ "מורשה", תלמידו הרב שמואל שטרית רו"מ "אוצרות הגדולים", בנו הרב אבשלום כהן רו"מ "תהילה לדוד", בנו הרב יעקב כהן ר"י "תורה אור", מחותנו הרב אברהם כהן רב שכ' מרכז ת"א, תלמידו הרב מאיר אבוחצירא רו"מ "תורה לשמה" ורבה של רובע הסיטי ומחותנו הרב יהודא דרעי רבה של ב"ש.

אחד התלמידים ערך סיום מסכת "תענית" לע"נ ולאחר אמירת ה'הדרן עלך' כובד בקדיש בנו הרב אברהם אלירם כהן רב ביהכ"נ "תהילה לדוד" ורו"כ "דעת שמעון".

הרבנים עמדו בדבריהם, שמסירותו לתורה לא ידעה גבול, הרב זצ"ל דאג גם למשפחות רחוקים לקרבם ולהכניסם תחת כנפי השכינה. הוא חיזק את העולם בפעולות נפלאות, כל מהותו היה רק לכבוד הקב"ה ולעם ישראל ולקדש את עם ישראל, הם אלו היו שאיפותיו, מתוך עמל אדיר יום יום בדרך של עליה.

בדרכו המיוחדת החדיר בציבור הותיק באשדוד את הדרך והאמונה שהיתה עוד ממרוקו, את האהבה לתורה ולתלמידי חכמים וכך זו היתה מטרתו בהקמת המוסדות.

הרב זצ"ל היה מרביץ תורה מהראשונים כאן בעיר ועד יומו האחרון, וב"ה בניו שיחי' ממשיכים את הדרך שהתווה להם בהפצת התורה ובהמשך קיומם של מוסדות התורה לתפארת. אשרי בניו היקרים שממשיכים בדרכו להעמיד עולה של תורה במפעליו הכבירים שהקים וזה נחת גדולה להקב"ה ולאביהם הרב זצ"ל.

את העצרת חתם מרן הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר רבה של ירושלים, בתחילת דבריו הביע את התפעלותו מתלמידי הישיבה שמילאו את האולם שהם בעצם ההמשך של הרב זצ"ל. ערב זה לזכותו של מי שהקים עולה של תורה באשדוד וזכויות רבות עומדים לו ועדיין נמשכים והאריך בפסוק בקוהלת, משבח אני את המתים שכבר מתו מן החיים אשר המה חיים עדנה, המטרה שעורכים את האזכרה ומתחזקים ממעשיו והנהגותיו ותלמידיו הם מפירותיו שממשכים ומשקיעים תורה, ודאי שיש שבח יקר וגדולה בכל רגע וזה גורם לנחת רוח גדול. בסיום דבריו הציבור עמד על רגליו וערך את תפילת האשכבה לזכרו של הרב זצ"ל.                                 .

למחרת בבוקר עלו קהל רב להתפלל על קברו בבית העלמין באשדוד, לאחר קריאת התהילים והמשניות עם תלמידי הישיבה לצעירים "תורה אור" וציבור רחב, נשא דברי תורה וחיזוק הרה"ג ר' מאיר אבוחצירא רו"כ 'תורה לשמה'.

בשבת קודש התקיים שבת בקשות מרכזית בבית הכנסת "תהילה לדוד" בהשתתפות קהל רב יחד עם הפייטן הדגול ר' משה לוק ולמחרת בתפילת שחרית נשאו דברי תורה לכבוד הרב זצ"ל מפי בנו רב בית הכנסת הרב אברהם אלירם כהן רו"כ "דעת שמעון".

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *