Share on whatsapp

מעמד הכתרת חתני תורה הוראה ומשפט של 'קרן זכרון מרדכי' דקהל פרושים 

מעמד כבוד התורה הכתרת חתני תורה הוראה ומשפט המחזור האחד עשר של "קרן זכרון מרדכי" ד'קהל פרושים בראשות מרן ראש הישיבה הגרי"ד טורצ'ין שליט"א רבה של מקהלות הפרושים בארה"ק • באולמי תמיר - בהשתתפות מרנן ורבנן גאוני וצדיקי ירושלים שליט"א • ארץ צבי גידלה שעשועיה • צילום: ברוך אוביץ
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

התרגשות בקרב עולם התורה והישיבות בכלל, וציבור בני ירושלים בפרט, הצועדים בעקבות רבותינו מצוקי ארץ מייסדי הישוב הישן, עם המעמד הגדול לכבודה של תורה ולומדיה בטהרה, והאדרת מסורת ירושלים, וזאת לאחר שנבחרו מעשרות מועמדים מטובי בני ירושלים, הממיתים עצמם באוהלה של תורה.
עם הכתרתם של טובי התלמידי חכמים פרי הארץ לגאון ולתפארת, בר אוריין ובר אבהן הני תלת צורבא מרבנן:
חתן התורה – הרה"ג רבי נתן מאיר רוטמן שליט"א מקהל פרושים ירושלים, (בהרה"ג רבי צבי אריה שליט"א ירושלים – חתן הרה"ג רבי יהודה שיינברגר שליט"א נכד הגה"צ רבי שניאור פרידמן זצ"ל) מאריות שבחבורה בכולל הוראה "דברי משה" בראשות הגרש"ש הלברשטאם שליט"א ובכולל "אהל משה" בראשות הגר"מ פארהאנד שליט"א.
חתן הוראה – הרה"ג רבי יעקב שטיינברג שליט"א מקהל פרושים מודיעין עילית, (בן הרה"ג רבי ישכר שליט"א חתנו של הרה"ג רבי זעליג הלוי וואלעס שליט"א – חתן הרה"ג רבי יצחק הכהן ראטה שליט"א חתנו של הגאון רבי אשר פריימן שליט"א) בוגר ישיבת בריסק, כיום מרביץ תורה בבית המדרש "קהל פרושים" ברכפלד.
חתן המשפט – הרה"ג רבי צבי פראנק שליט"א מקהל פרושים קרית הרמ"א בית שמש, (בן הרה"ג רבי זאב שליט"א – חתן הגאון רבי ראובן מערצבאך שליט"א) בוגר ישיבת בריסק, וכיום נו"נ בכולל בני ירושלים וכולל אברכים להוראה עלטה"ק שע"י רשת הכוללים בנשיאות מרן הגאב"ד שליט"א.
מקום מיוחד תופס בעולם התורה מעמד זה המתקיים זה השנה האחד עשר, של "קרן זכרון מרדכי" אשר נוסד לכרו של האי גאון וצדיק, משרידי דור העבר ומעתיק השמועה רבי מרדכי צוקרמן זצוק"ל ממאורי הפרושים, בהתאם למשאת נפשו ודאגתו להמשך דור העתיד הצועד בעקבות אבותינו ורבותינו נבג"מ, להעמיד גדולי תורה והוראה בעלי השקפה נכונה האמונים על דרך ישראל סבא, ויאירו וירעו את הצאן בעקבות הרועים.
בשנים האחרונות נוסף נדבך חשוב להשלים את התורה בהקיפה ובנוסף לחתני התורה וחתני הוראה שהוכתרו בכל השנים, גם השנה יוכתר "חתן המשפט" אשר יעמוד בכור המבחן על שולחן ערוך חושן משפט ונושאי כליו, להכשיר את הדור הבא של דיינים שישבו על כס המשפט לשפוט את העם , כאשר במחזורים קודמים הייתה מתכונת הקרן שנבחר חתן תורה וחתן הוראה, ראה לנכון מנהלים 'קרן זיכרון מרדכי' להוסיף את חתן משפט, ודבר נתקבל רב וברכותיהם של נשיאי קרן שליט"א להגדיל תורה ולהאדירה, ולשמחתם של כל לומדי תורה והוגיה.
כאשר החתנים הנבחרים מביעים את רב הברכה והתועלת של הקרן לעמל וליגיעת התורה אשר גדלו לאילנא רברבי והצליחו ועשו פרי קודש, שתולים בחצרות בית ד" על משכנות הרועים וצועדים בעקבי הצאן, והשאיפה הגדולה שיעמידו מבני ירושלים מורי הוראה ומרביצי תורה.
וכבר זכו להעמיד שורה ארוכה של רבנים מורי הוראה מרביצי תורה אשר יורו לעם את אשר יעשון בדור אחרית הימים, והכרת הטוב ליוזמים לתומכים ולמסייעים שההצלחה והסייעתא דשמיא מלווה אותם כעדותם של מרנן ורבנן שליט"א העומדים על הבחינות ומלווים אישית את דרכם ונותנים מעתם ומזמנם לגדל דור הבא של מרביצי תורה ומורי הוראה בדרך המסורה ובראשם נשיא 'קרן זכרון מרדכי' רבינו הגדול מרן הגאב"ד שליט"א המקדיש ממיטב זמנו למען חתני 'קרן זכרון מרדכי'.
מעמד כבוד התורה – התקיים במקהלות אלפי עמך בית ישראל, במוצאי שבת קודש (בו חל יום השנה של הרה"ח ר' פרץ גראס זצ"ל שלע"נ הוקם הקרן) לסדר 'ויעש להם בתים' (שמות) באולמי רמת תמיר' כביש רמות, ירושלים.
במעמד אדיר ומרומם הובאו ברכתם של נשיאי 'קרן זכרון מרדכי' לזכר הגה"צ רבי מרדכי צוקרמן זצוק"ל ולע"נ הרה"ח ר' פרץ גראס זצ"ל, מאת חברי הנשיאות רבינו הגדול מרן גאב"ד ירושלים הגרי"ט ווייס שליט"א, הגאון הגדול רבי אלי' בער וואכטפויגל שליט"א ראש ישיבת סאוט פאלסבערג, הגאון הגדול רבי מלכיאל קוטלר שליט"א ראש ישיבת לעיקווד.
מרנן ורבנן גדולי גאוני וצדיקי ירושלים שליט"א השמיעו את דברם לכבוד המעמד הגדול אשר הוא אור לישרים בסערת התקופה הזו ועוררו את הלבבות לעמוד איתן מול רוחות הרחוב הנושבים בתוך עולם התורה והישיבות שאויבים מבית ומחוץ קמו לבלעו ולהכניס בו זמורות זרות, במעמד השתתפו מאות אברכי קהל פרושים בארה"ק, המוני ידידים וקרובים המשתתפים בשמחת החתנים.
דבר המעמד נשא מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי יהושע דוד טורצ'ין שליט"א רבה של מקהלות הפרושים בארה"ק אשר השמיע מדברותיו בגדולתו של יום בו נישאים על נס ממשיכי המסורה הוגי תורתנו הק' שאין להם בעולמם אלא ד' אמות של הלכה בלבד , תפקידם של צורבא מרבנן ותלמידים חכמים לעת הזאת שיסודי דת והלכה מעורערת ורבניו מתפרצים המגלים פנים בתורת חובה עליהם להעמיד את התורה והלכה לבלתי לנטות אחרי פשרות והיתרים, ועל העניניים העומדים על הפרק לעמוד איתן מול ניסיונות זמן ותקופה.
גדול היה המעמד הזה לכבודה של תורה, בהמשך מסורת ירושלים בטהרתה, כי מציון תצא תורה ודבר ד' מירושלים.

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן