נשיא המועצת הגר"ש כהן חנך סמינר חדש בבני ברק

במעמד נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א וחבר המועצת הגר"ש בעדני שליט"א נחנך בבני ברק מבנה חדש ומרווח לסמינר הספרדי נתיבי בינה בהנהלת הרב יחיאל יונה שליט"א.

בדברים שנשא מרן ראש הישיבה בפני הצוות והתלמידות עמד על כח אמונתה של האישה : "כתוב בפרשת השבוע "ותיקח מרים הנביאה אחות אהרון" ונשאלת השאלה מדוע לא נזכר שמו של משה? אלא אומר החפץ חיים, מרים, לא היה לה ספק כלל שנבואתה תתגשם והייתה בטוחה שמשה רבינו ינצל מגזירת פרעה והוא אכן יגאל את עם ישראל, למרות שברח למדין ורק בגיל שמונים עמד לפני פרעה כשבא לגאול את עם ישראל , רק רצתה לראות איך הקב"ה מסובב את זה. מתי ראתה? "ותיקח מרים אחות אהרון" מרים חכתה למעלה משמונים שנה לראות את הנבואה מתגשמת. האמונה של האישה היא חזקה מאוד"  בסיום דבריו בירך מרן ראש הישיבה  את התלמידות שיזכו להקים בתים של תורה.
לאחמ"כ קבע מרן ראש הישיבה את המזוזה בפתח הסמינר ובירך את ההנהלה והצוות שלא תצא תקלה תחת ידם ושיצליחו בכל מעשה ידיהם.
הגר"ש בעדני דיבר בשבח עמלי ולומדי התורה ועל זכותה וחלקה של האשה בהקמת בית של תורה. עוד השתתפו במעמד, ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, סגן ראש העיר ומ"מ הרב חנוך זיברט ,סגן ראש העיר הרב אליהו דדון , סגן ראש העיר הרב גדליהו בן שמעון , וחברי מועצת העיר הרב יעקב זכריהו והרב ישראל בן ששון וכן הנגיד רבי אייל משיח.

2 תגובות

ומרן הרב בעדני הוא שפל מאוד ועניו כהלל

סמינר הכי טוב בעיר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן