ככלות השלושים: גדולי תורה בעצרת מספד לרבנית הצדקנית מרת מזל טוב מדלן פינטו ע"ה 

עם כלות השלושים לרבנית הדגולה מגזע אראלים ותרשישים, אמא של מלכות, מרת מזל טוב מדלן פינטו ע"ה מחברתו הטהורה של בנש"ק הרה"ק רבי משה אהרון פינטו זצוק"ל התקיים עצרת מספד התעוררות בבית הכנסת המרכזי "ישמח משה" בהשתתפות המונים רבים שצבאו ומילאו את בית הכנסת והרחבה הסמוכה.

לאחר תפילת מנחה נשאו דברי מספד והתעוררות הרבנים: הרה"ג רבי יוסף שיינין הרב הראשי לאשדוד, בני הרבנית המנוחה ע"ה, הגה"צ רבי חיים שמעון פינטו הרב הראשי לאשדוד – קרית מלאכי, הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו ראש מוסדות "אורות חיים ומשה", הגה"צ רבי יעקב ישועה פינטו ראש מוסדות "נתיבי חיים ומשה" הרה"ג ר' שלמה רביבו ר"י "תורת דוד" והרה"ג ר' חיים עלוש ר"י "שובה ישראל" באשקלון.

הרבנים בדבריהם עמדו בדבריהם על מעלותיה הגדולים של המנוחה ע"ה על צדקותה, פשטותה, צניעותה ומעשי החסד הרבים שעשתה כאשר רובם נעשו בסתר, את הארת פנים לכל באי ביתה במשך עשרות בשנים. במיוחד הדגישו את האמונה התמימה בהקב"ה שהיתה לה ולא סתם זכתה פעמים רבות לניסים ונפלאות שלא מדרך הטבע כשהתפללה מקירות ליבה.

מעבר לכך עמדו על מעלת תפילותיה, על הזכות הגדולה שהתמסרה לבעלה הצדיק הנשגב הידוע בקדושתו משושלת מפוארה בנש"ק הרה"ק רבי משה אהרון פינטו זצוק"ל, שעמדה לימינו במסירות רבה שיוכל לעבוד את עבודת הקודש כשחלקם בהתבודדות בהם עסק בתורה ותפילה בקדושה וטהרה, בתפילה ותחנונים שזכה להגיע למדרגות נשגבים.

קיבלה על עצמה את ניהול הבית היום יומי, לצד ניהול כל כלכלת הבית, עם חינוך הילדים מתחילה ועד סוף! היא ידעה לקראת מה היא הולכת, היא הבינה היטב את התפקיד שנטלה על עצמה, ובכל אופן הסכימה! ובגלל גדלות הנפש הזאת, זכתה שבעלה הצדיק: "בטח בה לב בעלה" וסמך עליה ללא עוררין, הפקיד בידיה את כל התפקידים, וקיבל את כל החלטותיה ודבריה.

עוד ציינו הרבנים הראשיים, כי זכתה המנוחה ע"ה שהותירה אחריה  בעולם בנים צדיקים המפארים את שושלת הצדיקים הממשיכים בדרך התורה והרוממות, כאשר יש לה חלק בלתי נפרד בכל הקמת מוסדות התורה והחסד שהקימו בניה ונכדיה הרבנים שליט"א.

את העצרת חתם בדברים נרגשים וחוצבי להבות הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת "אור החיים" וחבר מועצת חכמי התורה הזכיר את מעלת השכר של ההספד 'לדלות', לקחת דליים של קדושה תורה וחסד שהיו מעלותיה של הרבנית ע"ה. 'קמו בניה ויאשרוה' – בניה הרבנים מציגים אישורי כניסה לעוה"ב ע"י מוסדות התורה והחסד שהקימו בארץ ובחו"ל.

דיבר על מסירות הנפש לילדיה ששלחה אותם לישיבות בעודם רכים, הבנים הרבנים הצדיקים שליט"א שממשיכים את השושלת המפוארה שזה הזכות הגדולה של האימא הגדולה הרבנית ע"ה.

לאחר דרשות הרבנים, הציבור השתתף בסעודת מצוה לעילוי נשמת המנוחה באולם שע"י בית הכנסת.

למחרת בבוקר עלו הרבנים ובני המשפחה לתפילה על קברה ל"הקמת מצבה" והדלקת נרות ונשאו דברי תורה באוהל הרה"ק רבי משה אהרן פינטו זצ"ל בסמוך לקברה של הרבנית המנוחה ע"ה.

לקראת ערב התקיים בהיכל בית הכנסת הגדול "אורות חיים ומשה" מעמד סיום הש"ס שנלמד במשך החודש לע"נ הרבנית הצדקנית ע"ה ע"י אברכי הכוללים "אורות חיים ומשה" ותלמידי ישיבת "תורת דוד", בהשתתפות בני המנוחה הרבנים לבית משפחת פינטו שליט"א, ראשי הכוללים וראשי הישיבה. לאחר סיום הש"ס ע"י הגר"ד פינטו התקיימה סעודת מצוה לכבודה של תורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *