ילדי קרית בעלזא בהר יונה קמו לבוקר מושלג, והופתעו לגלות שרחובות הקריה התעטפה במרבד  שלג צחור, אותו יזם הר"ר מנדל רייך מחברת 'עמירון', משאיות ענקיות ובו עשרות טונות של שלג טרי הגיע הישר מהר חרמון המושלג להנאת מאות ילדי השכונה.
עשרות תושבי קרית בעלזא ב'הר יונה' קמו לבוקר לבן ומושלג

ביוזמת היזם הר"ר מנדי רייך מחברת 'עמירון'

 

בתחילת השנה התבשרו ציבור אנ"ש חסידי בעלזא בבשורה משמחת, לאחר אין ספור מחסומים בירוקרטים, סיבוכים ועיכובים שונים, זכו לראות את הפעימה הסופית של העיר החרדית הגדולה בצפון, החלום שהפך למציאות כשמאות זוגות צעירים עברו להתגורר בשלב א' בקרית בעלזא בהר יונה, מדירת עראי לדירת קבע משלהם. התושבים מספרים בהתרגשות על מקום שוקקת חיים ברוחניות ובגשמיות, ומתפקדת כקהילה חסידית תוססת ופעילה, התפילות והלימודים הקבועים במסגרת כולל האברכים, כוללי בוקר וערב, בבית המדרש המרווח והמפואר שנבנתה במבנה הקבע ומתנוססת במרכז הקריה לשם ולתפארת. כן נמצאים בשלבי בניה סופיים גני הילדים, תלמוד תורה ובי"ס לבנות, ומעונות יום שכעת פועלים במבנים טרומיים.

הקהילה במקום מתנהלת תחת שרביט הנהגתו של הדומ"ץ הגאון רבי נפתלי אופמן שליט"א, המנצח על החיים הרוחניים הממלאים את התנאים הגשמיים המיוחדים בתוכן תורני – חסידי. כן דאגו העסקנים ודומ"ץ הקריה לתעסוקה הן לגברים והם לנשים במפעלים באזור הצפון בכלל ובאזור נצרת בפרט.

כידוע מאחורי בניית הפרוייקט המיוחד עמדו בעלי חברת "עמירון", חברה גדולה ואמינה, המבוססת היטיב ובעלת ניסיון בהקמת קריות ופרויקטים בסדר גודל של מאות דירות בארץ, בראשות הקבלן החרדי הר"ר מנדי רייך. "עמירון". החברה הקימה עד היום פרויקטים רבים ובהם מאות יחידות דירות חדשות, במרכז ובצפון, בפתח תקווה בעיר טבריה ועתה גם בעיר צפת. לצד אלו  גם מבוצעות עשרות פרויקטים של שיפוץ מבנים ישנים מה שנקרא: "פינוי בינוי", באמצעות חברת-בת של "עמירון", ובפי הלקוחות יש רק מילים טובות על החברה, על התנהלותה ועל אמינות ואיכות הבניה, כאשר לכל פרוייקט יש ליווי בנקאי צמוד, מה שמצביע על כך שהבנק בדק תחילה לעומק את כדאיות ורצינות הפרוייקט וסמך עליו את ידיו. בחברה השקיעו רבות בבניית הדירות שיהיו מרווחות ומפוארות וברמה גבוהה ביותר עם הקפדה על גימורים מושלמים. כאשר בשלב הגמר של בניית הקריה מתעתדים להגיע לבניית חמש מאות דירות, כאשר בתוכנית משרד השיכון הוא לבנות 4000 דירות לכלל הציבור החרדי, בשבועות הקרובים יקבלו עוד כמה מאות דירות היתרי הבניה הסופיים בשלב ב' בקרית בעלזא. בחודשים האחרונים בודקים בקרב קהילות נוספות בציבור החרדי בכלל ובציבור החסידי בפרט להצטרף לקהילת חסידי בעלזא ולשאר הקהילות שכבר מתגוררים במקום.

בשבועות האחרונים קמו ילדי הקריה בהר יונה לבוקר מושלג, והופתעו לגלות שרחובות הקריה התעטפה במרבד  שלג צחור, אותו יזם היזם הר"ר מנדל רייך מחברת 'עמירון', משאיות ענקיות ובו עשרות טונות של שלג טרי הגיע הישר מהר חרמון המושלג להנאת מאות ילדי השכונה. התושבים הודו בקרב לב לר' מנדל על היוזמה היצירתית, כהמשך לדאגתו הכנה לתושבי הקריה והשכונה בכל צעד ושעל.