הטיסה, האכסניה, הטיש והתפילות: כך נראתה השבת של ויז'ניץ באוקראינה

שבת מרוממת ומיוחדת עברה על מאות עסקני חסידי ויז'ניץ במרכז מנורה בעיר דנייפר שבאוקראינה, שהשתתפו במסע הקודש בראשות כ"ק האדמו"ר • בפנים: סיקור נרחב של כל שלבי המסע - מההמראה ועד הנחיתה חזרה בישראל • צילום: יהושע פרוכטר

חמשה חודשים מאז הכריז כ"ק האדמו"ר שליט"א מויז׳ניץ על יציאה לשבת עם עסקני המוסדות היוצאים מידי שבוע לעסקנות ומהוים עמוד תווך לבניית קרן נצחי קרן שמחזיקה את מוסדותינו הקדושים
כאשר העסקנים מגבירים את פעלותם ומגיעים ליעד שהציב רבה"ק ומגדילים את הקרן הקיימת במינימום של סך 500 ש"ח בהו"ק. יצויין כי רבים אף הגבירו את הסכום והצטרפו ליחידת יחידי סגולה שהגיעו ל1200 ש"ח בהו"ק ומעלה .
כאות הוקרה לעסקנים נערכה שבת מרוממת זו שהחלה ביום חמישי בצהרים בהגיע מאות החסידים לנתב"ג שם המתינו להם *מנהל  קרן נצחי הרב יצחק קורנבוים ביחד עם מנכ"ל המוסדות הר"ר יוסף יצחק רוטנברג הי"ו. ונציגי חברת ההפקה "טיפ הפקות"* שהעניקו לנוסעים ערכת צידה לדרך עם כרטיס מידע שילוה אותם במהלך כל הנסיעה.
שני המטוסים שנשכרו במיוחד עבור המסע התמלאו בכ 400 חסידים אשר פצחו ספונטנית בשירת "כי בשמחה תצאו ובשלום תובלון"
במרכז מנורה שבדנייפר נערכו בצורה מיוחדת לאירוח שבת מיוחדת זו, רב העיר הרב שמואל קמיניצקי שליט"א לקח על עצמו לעזור בהכנות ובליווי המסע מעל ומעבר לציפיות וליכולות כאשר כבר בשדה התעופה פגשו אנ"ש בנציגי חב"ד שהמתינו כיוונו וסייעו לציבור.
הרב קמניצקי דאג גם כן לליווי לוגיסטי ובטחוני לאורך כל המסע וימי ההתעלות.
שירת אשרי העם שככה לו פרצה מפי המוני אנ"ש שהמתינו בכניסה למרכז מנורה לכ"ק האדמו"ר שליט"א שהגיע בשיירה מיוחדת ומלכותית.
תפילת ערבית התקיימה בביהמ"ד המרכזי, ולאחמ"כ נערכה ארוחת ערב מלכותית. במהלך השבת נערכו התפילות והטישים באוירה מרוממת באולמות מיוחדים שהוכנו לתפילות.
בין מנחה לקבלת שבת נשא כ"ק האדמו"ר שליט"א דברים בהרחיבו על השבת המיוחדת במשל למלך שעשה סעודה מיוחדת לנאמני המלכות בהניפם את דגל המדינה ואף עתה אנו מתאספים ומניפים את דגלנו ודרכנו במשנתו של כ"ק בעל הישועות משה זי"ע ובשבת שכזו אנו למעלה מן הזמן ומתעלים בשמחה יתירה ופצחו בשירת ישמחו במלכותך.
במהלך הסעודות והטישים בשבת הנשגבת שרו המקהלה והציבור ניגוני ויז'ניץ עתיקא קדישא כאשר האדמו"ר שליט"א מדבר בערגה ובגעגועים על החיים בצל אביו הקוה"ט בעל הישועות משה זצוק"ל (אשר השבוע חל היארצייט" וכן שרו ניגוני אמונה וניגונים הקשורים לשואה והאדמו"ר שליט"א. והרב קמינצקי הרחיבו את הדיבור אודות שנות הזעם על אדמות אוקראינה ורוסיה.
במהלך שעות הלילה במוצ"ש שעות נכנס האדמו"ר שליט"א והסב עם הציבור הענק לסעודת מלווה מלכה באולם הענק שהיה ערוך בטיב טעם ויופי כמיטב מסורת מרכז "מנורה". במהלך משא הקודש הרחיב האדמו"ר שליט"א אודות ההתבטלות וההתקשרות לצדיקי אמת והגאווה דקדושה שמלווה את ה"שיטה הקדושה" וכן דיבר נגד פגעי הטכנולוגיה.
יצויין כי במהלך כל התפילות והטישים המרוממים השתתפו בני הקהילה היהודית המקומית ושלוחי וחסידי חב"ד ובראשם המרא דאתרא הרב קמניצקי שליט"א.  בני המקום זכו לחביבות ולקירבה יתירה מאת כ"ק האדמו"ר שליט"א שבמאור פניו הקורן השפיע על כלל הציבור.

4 תגובות

אמאלה מפחיד,
פעם הם היו חסידות רגילה ואהובה,
הם פשוט השתגעו,
הם ממש כת.
מפחיד.

דחוף לפסיכולוג

מדהים מדהים מרגישים ורואים את החשמל על הציבור יפה מאוד
היגיע הזמן שגם למרכז ויזניץ יהיה משהו אחרי שנשארו בלי כלום בגשמיות בגלל כל הוויתורים של הרבי

מלך ביפיו תחזינה עיניך….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן