עצרת במלאות י"א חודש לפטירת מרת רחל גוזל ע"ה

עם כלות 11 חודש לפטירת האישה הצדקנית הדגולה והחסודה רבת הפעלים לכל דבר שבקדושה, מרת רחל גוזל ע"ה התקיים עצרת מספד והתעוררות במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" באשדוד במעמד גדולי תורה ורבנים ובראשם הראשל"צ רבי שלמה משה עמאר רבה של ירושלים.

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

במעמד השתתפו הרבנים החשובים: בנה, רב המרכז לצעירים הרה"ג ר' אילן גוזל, הרה"ג ר' ציון כהן רבה של אור יהודה, הרה"ג ר' יהודה סבח רו"מ "תפארת דוד", הרה"ג ר' מרדכי מנשה לאופר רב שכונה רובע יא' ומנהל בית חב"ד וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ידיד המשפחה.

הרבנים בדבריהם ציינו את מעלותיה ושבחיה, אהבת חכמים שהיתה לה ובכך השפיעה אמונה לא רק לעצמה אלא גם על אחרים, על כל סביבתה, היה לו כח גדול ועצום שהשורש והמקור לכך מהצניעות והפשטות שבה, תמיד אהבה לשמוע על הפעילות המבורכת הנעשית במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" שהוקם לזכרו של בנה רב שגיא ז"ל כשהיא עצמה בעצם היתה שותפה נאמנה וחלק בלתי נפרד מהמקום.

עוד הזכירו כי תמיד היתה מתפללת בספר תהילים בשעות הפנאי שלה להצלחת וישועת עם ישראל, ספר התהילים שלה היה ספוג בדמעות.

את המשא המרכזי נשא הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר רבה של ירושלים, בראשית דבריו שיבח את המקום הזה של "ילדי שגיא ויעקב" בראשותו של ידידנו מזכה הרבים ראש הישיבה הרב אילן היקר, שכל הכח מגיע מהאמא המנוחה והאבא שיבדל לחיים, האמא השפיעה להם אמונה ובטחון בהקב"ה ומכח זה הגיעו למדרגות גבוהות שזוכים לזכות את הרבים עד היום הזה.

עוד אמר, כי כל יום יעשה אדם חשבון נפש איזה מצוות ומעשים טובים עשה ומה חס ושלום נהג שלא כהוגן, כדי שלא נבוא ולא ניכלם לעולם הבא. נמצאים אנו ב-11 חודש למנוחה ע"ה אשריה ואשרי חלקה, לא נהיה אותו הדבר כמו שבאנו לכאן לפני זמן, אלא כל אחד יקבל על עצמו להתרומם להתחזק בתורה ולעשות מצוות ומעשים טובים, נשתמש עם החוכמה שיש לכל אחד ואחד מאיתנו להשליט את החוכמה על הלב שנהיה עבדי ה' נאמנים, ויהי רצון שדברי התורה שאמרנו יהיו לעילוי נשמתה לזכות בעלה על כל ילדיה ועל כל עם ישראל ונתבשר כולנו בבשורות טובות ושמחה וששון ויקר.

את העצרת חתם בדברים נרגשים לכבוד המנוחה ע"ה ידיד המשפחה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שקודם לכן קיבל את ברכתו החביבה של מרן הראשון לציון רבי שלמה עמאר רבה של ירושלים בכניסה למרכז לצעירים.

 

 

 

 

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן