האדמו"ר מחוג חתם סופר ב'ועידת אשרינו': יש גיוס בנות חרדיות

כ"ק האדמו"ר מחוג חתם סופר שליט"א ב'ועידת אשרינו' בבני ברק: אנו בעיצומה של גיוס בנות חרדיות ע"י שלטונות הצבא; אנו צריכים להיערך למערכה אדירה כמו שהיתה בימי קום המדינה • צילום יעקב יוסף
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

קהל רב ונכבד מבני ברק ומחוצה לה, התכנסו השבוע ביום ראשון ז' אייר תשע"ט ב'ועידת אשרינו' שהתקיימה בביהמ"ד דקהל יראים "חוג חתם סופר" ברח' אדמור"י אלכסנדר בבני ברק, לשמוע את דבר ה' אודות עניני השעה, מפי מרן האדמו"ר מחוג חתם סופר שליט"א. הביהמ"ד ומבואותיה התמלאו עד אפס מקום ע"י מאות חסידים ובני תורה, זקנים עם נערים, שהצטופפו להאזין למשא המרתק. קהל הנשים התכנסו באולם ברחוב הסמוך שם צפו בשידור חי את דבר הועידה.
מנחה הועידה הרה"ג שמואל אריה רוזנבוים שליט"א ראש כולל ש"ס בקהילה, קידם בברכה את פני הנאספים, ולאחריו השמיע הרה"ג ר' יוסף הרשקוביץ שליט"א דברים קצרים אודות צו השעה למסירות נפש מול האתגרים הגורליים העומדים בפני יראי ה' החפצים להמשיך את מסורת הדורות, לנוכח ההתערבויות המגמתיות של השלטון בארה"ק בכל הדברים החשובים והיקרים לנו, בסיום דבריו הזמין את מרן האדמו"ר לשאת מדברותיו בפני הקהל הרב שצבא במקום.
בדבריו פתח מרן האדמו"ר שליט"א כי אבן הפינה של הועידה הוא נתינת כבוד ויקר לכל קהילות הקודש לכל גווניהם, ללא קשר לדעתם והשקפתם על הנושאים הנידונים בועידה, וכ"ש שיש לחרוד לכבודם של מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות זצוק"ל ויבדלט"א, אשר בזכותם אנו חיים. ומכאן עבר להבהיר את גזירות רדיפת הדת השונות בארה"ק. בקטעים דלקמן, קטעים קצרים מתוך המשא הארוך והמקיף שנמשך למעלה משעתיים.
האדמו"ר ציטט מדברי רבן של ישראל מרן החתם סופר זי"ע כי הקשה שבגזירות הוא כשנעלם מהעדה את דבר הגזירה המרחפת עליהם, ובכך ניטלת האפשרות להתגונן ולהשיב מלחמה שערה. זאת היא מצבנו כהיום בארה"ק, כאשר רבים ושלמים מכחישים כי הגזירות כולם 'לא היה ולא נברא אלא משל היה', גם כאשר המציאות טופחת על פניהם שוב ושוב, זוהי הקושי הנורא בגזירות בארה"ק.
האדמו"ר קרא נרגשות להתקוממות אזרחית חרדית מול כל הקמים עלינו, לא לתת דריסת רגל למפקחים מטעם "המחוז החרדי" במוסדות החינוך של בנינו ובנותינו, לא לציית למנהלי המוסדות הכופים על המלמדים והגננות לשתף פעולה עם המפקחים והמפקחות מטעם המחוז החרדים שאינם בושים להתערב בתכני החינוך והדת היהודית.
את עיקר משאו הקדיש מרן האדמו"ר מחוג חתם סופר על גזירת גיוס הבנות בארה"ק, בציינו כי אנחנו כבר מצויים בעיצומה של גיוס בנות חרדיות מחוגים שונים בכל רחבי ארה"ק, מאות בנות כבר גוייסו בפועל באילוצים חוקיים ותיחכומים שונים, בהתעללות ואכזריות המזכירה את האכזריות של הציונות בימי קום המדינה בגניבת פעוטות מחיק אימותם ועוד. בחסות הבג"ץ חורג הצבא מהנוהל שהיתה קיימת עד היום בהסדרת הפטור לבנות החרדיות, כשמטרתם ברורה.
עשרות המתנדבות של ארגון 'חומתייך' הניצבות מדי יום ביומו מול לשכות הגיוס ומצילות בנות מהתגייסות, ומטפלות בכל ההסתבכויות הרבות של חרדיות רבות, אינן מספיקות למלחמה האדירה שהיתה אמורה להתארגן ע"י כל היהדות החרדית, כמו שהיתה בזמנו של מרן החזון איש זי"ע בימי קדם. עלינו להתבייש מחוגי המזרחי שאינם מכחישים את גזירת גיוס הבנות ופועלים בדרכים שונות להילחם עם רשויות הצבא, בעוד אנו עסוקים בלהכחיש את החי.
גם אלו שאינם נמצאים בחזית בלשכות הגיוס ובארגוני ההצלה צריכים להוקיר ולהעריך את כל הפעילים והפעילות הפועלים לש"ש וקורסים תחת הנטל, ואף לשטוף אותם עם סכומי כסף במידה גדושה כדי שיוכלו להתעצם במאבקם, ולאייש את העמדות מול לשכות הגיוס בכל רחבי ארה"ק, גם בטבריה ובבאר שבע באיזורי הפריפרייה, שם הסכנה גדולה שבעתיים.
הועידה שננעלה בקריאת החלטות ע"י מנחה הועידה, הותירה רושם עז בקרב קהל המשתתפים, והדברים שדוברו בה הפכו לשיחת היום בקרב קהלים רבים ונרחבים ביהדות החרדית, בתקוה גדולה כי הם יביאו להתפכחות של רבים ושלמים מול אתגרי השעה.
Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

וְתֵיטִיב לָנוּ הַחֲתִימָה • מוצאי יום הק' בחצה"ק באבוב
צילום רחפן: ההכנות לחג הסוכות באלעד - במבט מלמעלה • צפו
וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ: משדר מקפיץ ללא הפסקה עם מיטב להיטי חג הסוכות
חשש: משבר הזהות יביא למאבק על היידישקייט / יוסף טיקוצ'ינסקי
מחייך ושר: הסרטון שהעלה המחבל הנמלט שעות לפני שנתפס
פנינים לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
תמונות נדירות: החיילים הקימו סוכות על ג'יפים במלחמת יום הכיפורים
כִּי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם • מראות יום הכיפורים בחצה"ק טשארנאביל
מחבל יידה אבנים על רכב הסעות במזרח ירושלים - ונעצר מיידית
תיעוד מרגש: נכי צה"ל קיבלו ארבעת המינים
שלומי גרטנר מרקיד עם מחרוזת רוק שמחה במיוחד • צפו
לראות בכל נתינה של ד' את הכל • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
גרשי ישראלי בקאבר מותאם לחג: "מאך א ברכה לישב בסוכה"
וְרומַמְתָּנוּ מִכָּל הַלְּשׁונות • יום הכיפורים בחצה"ק ויז'ניץ
סגולות לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון
מסר לסוכות: סוד המחיצה היהודית • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ: "לעבעדיג" - מחרוזת שמחה עם גדולי הזמר
מאורות לחג הסוכות • הרב מאיר נעמן

תגובה אחת

 1. יופי ישראל. אני שמח שלפחות אתם בעניינים.
  אני מאד מקוה שאתם מבינים שגזירות מרחפות מעל עולם התורה וצאצאינו. אם אין אני לי מי לי?
  המשיכו להלחם בכל הכח. בקנאה. במרות.
  לא ליפול מהצוק. לאחוז את האבן המצילה בציפורניים. אתם תאמינו בהשם והבוטח בשם חסד יסובבנהו.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו