ביוזמת מ"מ ראש העיר אלעד הרב יהודה בוטבול התקיים מעמד סיום ישיבות בין הזמנים לבני הישיבות הקטנות והגדולות בהשתתפות חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף. רבני העיר הגר"מ מלכה והגרש"ז גרוסמן. וכן אורח הכבוד שר הפנים הרב אריה דרעי. ראש העיר הרב ישראל פרוש ומ"מ ראש העיר הרב יהודה בוטבול • צילום: יעקב כהן
באירוע שהתקיים לכבודה של תורה, קיימו בחורי הישיבות סיומי מסכתות שנלמדו בישיבות בין הזמנים ברחבי העיר. את המעמד הנעימו תזמורת המנגנים עם מוישי רוט ונמואל הרוש.
הגר״ד יוסף חיזק את בני הישיבות השוקדים על תלמודם, ומחה בחריפות נגד החלטות בית המשפט המנסות לערער את חומות החינוך הטהור: ״הם רוצים לכפות את דעתם על הציבור החרדי, הם רוצים לחנך אותנו, להתערב בחיינו, היו לא תהיה. לא ניתן להם. בדרך התורה נלך לקדש שם שמים״, אמר.
הרב דרעי הודה בדבריו לראש העיר הרב ישראל פרוש ולמ"מ ראש העיר הרב יהודה בוטבול על העבודה המאומצת למען תושבי העיר ועל היוזמה לפעילויות לכל המשפחה בימי בין הזמנים.
השר דרעי חיזק את בני הישיבות ואמר: "הניסיונות של הבחורים בדור הזה, זה לא היה מעולם, ואתם יושבים ולומדים שלושה סדרים, לומדים בבין הזמנים מול כל הפיתויים של העולם, אתם מלאכים. אשרינו שזכינו לראות דור כזה".
הרב בוטבול הודה לשר הפנים הרב דרעי על כל הסיוע לעיריית אלעד בכל התחומים וכן לראש העיר הרב ישראל פרוש על העזרה והתמיכה בכל הפעילויות לאורך השנה. והבטיח כי בעתיד יהיו עוד אירועים רבים שירוממו את קרנם של בני התורה הספרדים בעיר.