אלפי בוגרי פורת יוסף נרתמו "למען הכתר"

במעמד היסטורי ומרגש התאספו אלפי בוגרי פורת יוסף לדורותיה לקול קריאתו של ראש הישיבה מרן חכם שלום כהן שליט"א ועימו הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף גאולה. נוכח מצבה הקשה של אימפריית התורה שנקלעה לקשיים המסכנים את קיומה והתפתחותה • צילומים: יעקב נחומי - יעקב כהן
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

במעמד היסטורי ומרגש התאספו אלפי בוגרי פורת יוסף לדורותיה ביום ראשון בערב במתחם האירועים "פביליון" בירושלים, לקול קריאתו של ראש הישיבה מרן חכם שלום כהן שליט"א ועימו הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף בגאולה, נוכח מצבה הקשה של אימפריית התורה שנקלעה לקשיים המסכנים את קיומה והתפתחותה.

באירוע הייחודי נטלו חלק אלפי בני הישיבה לדורותיה, בהם רבני קהילות וראשי ישיבות, דיינים ומרביצי תורה המהווים את כותל המזרח של עולם התורה בכלל ועולם הישיבות הספרדי בפרט. אל המתחם התנקזו מאה שנות תורה, עוצמה והנהגה בשבת אחים גם יחד, והוא כלל מיצגים נדירים וייחודיים שהעלו על נס את עוצמת הנחלת התורה של אימפריית "פורת יוסף".

שכם אל שכם האזינו לקריאת החירום המונים שזכו לטעת אוהלם ולהשתית ביתם בבית הגדול שהעמיד רבים לתהילה, ובראשם כל גדולי יהדות ספרד בדורות האחרונים ללא יוצא מן הכלל. כידוע, מאז הקמתה בהוראת מרן הבן איש חי זיע"א, עלו וצמחו בשעריה המוני בני תורה, לומדיה ועמליה, והיא ניצבת ועודנה פועמת כתשתית התורנית ללא עוררין של בני יהדות ספרד ועולם הישיבות בכללותו.

שנים ארוכות וגדושות מתקיימת הישיבה כמעצמה של רוח ותורה ללא הפסקה, ובה התגדלו מיטב בניו ובוניו של עולם התורה בארץ ישראל. כאילו לא עברו עליה ולצידה רוחות הזמן של מאה היסטורית, בין קירותיה עדיין עולים ומתגדלים עדרים עדרים של גדולי עולם, ומרוחה הכבירה עולים ופורחים ענפי יהדות ספרד המעטירה. ענקי הרוח המכהנים בראשה לאורך השנים והמצוינות הטבועה בנשמתה, מעמידים את פורת יוסף במקום שאין לו אח ורע: כותל המזרח ואם הישיבות בארץ ישראל, גאוות ומשוש לב כל אוהבי התורה ולומדיה.

את המשא המרכזי נשאו ברגש רב ראשי הישיבה הכהן הגדול מרן חכם שלום כהן שליט"א והגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א, המנווטים את ספינת הדגל בדור הנוכחי ובה כל יומם ועמלם. כן נשאו דברים רבני הישיבה שהביאו את זעקתה ואת הנתונים הקשים המאיימים על עתידה. כנציג הבוגרים נשא יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי משא מיוחד של רגש וגעגוע עם זיכרונות משנות בחרותו בישיבה, תוך שהוא מדרבן את חבריו ליטול התחייבויות על גיוס סכומים בימי המגבית, כאשר הוא עצמו לוקח יעד אישי של גיוס מאה אלף ₪.

באופן נדיר שהדגיש את חשיבות המערכה, נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן נכח באולם זמן רב מהרגיל ועקב באופן אישי אחר התקדמות היעדים, תוך שהוא מברך ומעודד את תלמידיו שהשיבו בפרץ של אהבה ומחויבות למקום גידולם.

בהתלהבות אדירה נשאו את ליבם המשתתפים אל רבותיהם הקוראים לעזרה, וברגעים מרגשים וארוכים עברו לפני ראשי הישיבה עם התחייבויותיהם לימי מגבית החירום "למען הכתר", שתתקיים השבוע בימים רביעי וחמישי ובה תלוי עתיד הישיבה ועולם התורה הספרדי כולו.

עיצוב קמפיין והדפסות: כל גרף. הפקה: ברוך פרוינד. צילומים: יעקב נחומי ויעקב כהן. ניהול והובלת מיזם: חברת צ'רדי.

כתבות קשורות

ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה במפרץ עומאן
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
"הילדים חוו טראומה" תושב השכונה בעדות מצמררת
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
לרגל ההילולא: גאב''ד ירושלים פקד את ציון מהר''א מבעלזא זי"ע
האדמו"ר מסקאליע נשא דברים בישיבה קטנה צאנז קלויזענבורג

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן