מאות בתפילת שחרית בבית הכנסת העתיק 'אבוהב' בעיה"ק צפת

תפילת הלל מרגשת הבוקר יום א' דחוה"מ סוכות בבית הכנסת העתיק "אבוהב" בעיה"ק צפת. בהשתתפות רבה של צפת הרב שמואל אליהו שליט"א ורבנים נוספים • צילום: דוד כהן, איגוד רבני הקהילות

תפילת הלל מרגשת נערכה הבוקר בבית הכנסת העתיק "אבוהב" בצפת. תפילות נוספת מחר ומחרתיים בירושלים (רביעי) ובחברון (חמישי)

מאות אנשים התאספו לפנות בוקר היום (שלישי) בעיר צפת לרגל תפילת ההלל המסורתית, בהשתתפות הרב שמואל אליהו ורבנים נוספים. תפילה ייחודית זו תפסה תאוצה בשנים האחרונות ומתקיימת מידי חול המועד בערים צפת, ירושלים, וחברון. החזן נועם בוסקילה שעבר לפני התיבה בליווי בעלי מנגנים נוספים, סיפר בסיום התפילה "בית הכנסת היה גדוש במאות מתפללים אבל לא אמר אדם צר לי המקום. רוממות גדולה. הייתה תחושה של שמחת ירושלים, ממש "עומד אחר כותלינו"

מחר (רביעי) תתקיים תפילה גדולה נוספת ע"י עירית ירושלים, סמוך לשערי חולדה.  התפילה ברחבת דוידסון – הכותל הדרומי, תהיה במעמד ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון ובהשתתפות הרב שמואל אליהו. לאירוע צפויים להגיע אלפים רבים מכל רחבי הארץ, ובכמות כפולה מבעבר. לאור היערכות המצב, מארגני התפילה מסרו כי "מפאת העומס הצפוי, אנו ממליצים להגיע מוקדם בבוקר על מנת להצליח להיכנס לרחבת התפילה".

לאור ריבוי המתפללים גם בחברון, התפילה תיערך השנה (חמישי) ברחבת המערה החיצונית. מארגני התפילה בעיר האבות, איגוד רבני קהילות והיישוב היהודי בחברון, אמרו "ההחלטה להוציא את התפילה לרחבת המערה התקבלה בעקבות סגירת מערת המכפלה בשנה שעברה, לאחר שכמות המתפללים מילאה את המערה עד אפס מקום. שמחים ומתרגשים לראות את ההתעוררות הלבבות הגדולה לתפילה עם ניחוח של בית מקדש. מבקשים מהציבור לבוא עם לב פתוח ומי שיש גם כלי נגינה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *