סוכות ושמחת תורה בצל זקן הפוסקים מרן הגר"מ שטרנבוך • גלריה

ראב''ד ה'עדה החרדית' מרן הגר''מ שטרנבוך שהה בחג 'שמחת תורה' בהיכל ישיבתו בבית שמש שם כובד ב'חתן תורה' על ידי מספר בחורים שקנו את הכיבוד בסכום של אלפי דפי גמרא. כמנהגו קרא זקן הפוסקים את קריאת התורה של 'חתן תורה' בכדי לזכות במצווה בשלימות • תיעוד מסכם

מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א שהה בחג שמחת תורה האחרון בישיבתו בבית שמש, שם נמכר זכות קניית עליית "חתן תורה" עבור ראש הישיבה באלפי דפי גמרא, על ידי רוכש מרכזי – ועוד ארבעה סגנים, שהתחייבו כל אחד ללמוד אלפי דפי גמרא וכתיבת ומסירת כמאה חבורות של חידושי תורה על הסוגיות הנלמדות בישיבה.

עם כניסת החג נשא זקן הפוסקים דברי חיזוק לפני תלמידיו בהיכל הישיבה, כאשר הבחורים מתחרים ביניהם על אלפי דפי גמרא כדי לזכות לקנות חתן תורה לראש הישיבה – זקן הפוסקים מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א, וכל זה נעשה בנוכחותו של ראש הישיבה המקפיד לשבת בהיכל הישיבה בשעת המכירה במשך זמן ממושך ביותר – כדי לחבב את המכירה על הבחורים ולמען ירבו במחיר בדפי גמרא ובכתיבת ומסירת 'חבורות' של חידושי תורה.

כנהוג בישיבה, המרבה בהתחייבות בדפי גמרא זוכה להיות הרוכש המרכזי – והחתן הראשי, ועמו נלווים אליו עוד ארבעה סגנים שאף הם התחייבו סכום דפי גמרא וכתיבת סך חבורות של חידושי תורה, למען הזכייה להיות סגנים הנלווים לרכוש לראש הישיבה את החתן תורה.

כל רוכש לפי דרגתו מקבל מראש הישיבה לאחר החג מתנה כאות הוקרה על התחייבותו ללמוד אלפי דפי גמרא ולכתוב חבורות ומערכות של חידושי תורה, – כאשר ראש הישיבה מעניק לכל 'סגן' את אחד מספריו, והחתן הראשי מקבל את כל סדרת ספרי תשובות והנהגות עם הקדשה בכתב יד.

במהלך הקפה שישית ושביעית רוקד זקן הפוסקים בעצמו עם ספרי התורה, וקורא פסוקי קבלת עול מלכות שמים, כמו שמע ישראל וה' מלך ועוד שירי חיזוק ואמונה.

יצויין כי זקן הפוסקים נוהג לשמש כ"בעל קורא" בעליית חתן תורה, בכדי להשיג מעלת "חתן תורה" בשלמות. לאחר שראש הישיבה עלה לתורה בעליית "חתן תורה" הוא בירך את הקונה במי שברך להצלחה בתורה, ולאחר מכן ערך מי שברך לרפואת מרן שר התורה שליט"א.

בעליית "חתן בראשית" כיבד זקן הפוסקים מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א את בנו המשמש כראש ישיבה בישיבה, הגאון רבי אפרים זלמן שטרנבוך שליט"א.

לעת יינטו צללי ערב, השתתף זקן הפוסקים מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א במעמד שמחת החג ונעילת החג, שם אף נשא זדברים נשגבים בקדושת ימי המועדים, – ועל הדרך להמשיך את קדושת הימים הנוראים לכל השנה.

במוצאי החג נערכו הקפות שניות בהיכל הישיבה, שם אף נשא ראש הישיבה מדברותיו, ורקד עם ספרי התורה כדרכו בכל הקפות החג.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן