מעמדי לחיים אצל משפיעי ברסלב לרגל התמנות הגר"צ ליברמנש לרב קהילת ברסלב בהר יונה

בקהילת ברסלב המתפתחת בעיר הר יונה הוכתר בימים האחרונים הגאון רבי צבי ליברמנש שליט"א דמו"צ העדה החרדית ורב קהילת ברסלב ברמה ג' 2 בבית שמש, לרבה של קהילת ברסלב בהר יונה.

ביום רביעי עלו נכבדי ועסקני הקהילה יחד עם רב הקהילה החדש למעונם של גדולי ומשפיעי חסידות ברסלב למעמד "לחיים" לרגל ההכתרה.

בשעות הערב עלו ובאו המשלחת הנכבדה בראשות הגר"צ למעונו של הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א שקבלם בחיבה יתירה והרעיף ברכות רבות לרב שליט"א על התמנותו, ואף חיזק את ידיהם של העוסקים במלאכת הקודש בצרכי הקהילה הק' כשהוא מתעניין בהתפתחות המקום ואף שמח לשמוע שהוא מקום גדול שמיועד לאלפי משפחות מהציבור החרדי, בסיום העניק הגרי"מ שליט"א את כל ספריו לביהכנ"ס של הקהילה.

לפני כן עלו חברי הקהילה למעונו של הגה"צ רבי משה קרמר שליט"א ששמח שמחה גדולה על עוד התפתחות של הקהילה במינוי הגר"צ לרבם אחרי שכבר עלו לביתו עסקני הקהילה כמה וכמה פעמים להיוועץ בענייני הקהילה.

לאחמ"כ עלו לביתו של הגה"צ רבי שמעון שפירא שליט"א שסיפר שהוא שומע הרבה על הקהילה וב"ה שקמה קהילה לתפארת בדרך המסורה בברסלב כשהוא מציין שיהיה הצלחה בזכות יונה הנביא הקבור – לפי שיטה אחת – בקרבת מקום בכפר משהד, וגם "רבינו הקדוש" מייסד המשנה רבי יהודה הנשיא הקבור בציפורי מרחק דקות נסיעה בודדות מהר יונה, הרה"צ רבי שמעון בירך את הקהילה ואת רבי צבי שליט"א שיצליחו לעמוד על המשמר ולהרחיב גבולות הקדושה בדרך הרה"ק מוהר"ן מברסלב.

בשעות הצהרים עלו חברי הקהילה למעונו של הגה"צ רבי נתן ליברמנש שליט"א אביו של הרב החדש הגאון רבי צבי שליט"א, ובדבריו האריך על האופן בה צריכה להתנהל קהילה קדושה, וקהילת ברסלב בפרט – באחדות ובקבלת השונה ואעפ"כ שלא לוותר על קוצו של יוד מההלכה כשהוא מרחיב להסביר ולפרט, הגה"צ שליט"א גם שמח לשמוע שמטפלים בעניין של התעסוקה ובכל ענייני הפרט כשלסיום בירך בהתרגשות גדולה את בנו חביבו לרגל המינוי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו