צילום: צילומים: שוקי לרר

מרן שר התורה הביט בקורת רוח: התלמיד מניו יורק שלח מגש פירות ענק לרגל ט"ו בשבט

בליל ט''ו קיבל מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט''א מגע ענק של פירות שנשתבחה בהם ארץ ישראל, מגש שנשלח על ידי תלמידו ומקורבו הנאמן הרב יעקב מושקוביץ המתגורר בניו יורק, מרן שר התורה נהנה והביט בקורות רוח ולאחמ''כ שאל אם הפירות מעושרים וטעם מהם • גלריה
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

בט"ו בשבט כנהוג בתפוצות ישראל נוהג גם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א לאכול מפירות שנשתבחה בהם ארץ ישראל כמבואר במג"א שכך נוהגים ביום ט"ו בשבט שהוא ראש השנה לאילנות.

אמש, הגיע מגש ענק וייחודי של פירות שנשתבחה בהם ארץ ישראל למעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א ברחוב רשב"ם בבני ברק כאשר השולח הוא תלמידו ומקורבו הנאמן הרב יעקב מושקוביץ המתגורר בניו יורק.

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א הביט בהתפעלות במגש המיוחד כשהוא שואל את בנו חביבו הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי שליט"א האם הפירות מעושרים, לחומרא עישר שר התורה את הפירות ואכל מהם כנהוג. הוא אף בירך את מקורבו ששלח את המגש בברכה והצלחה וכט"ס.

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. שאלה להלכה: מה עושים עם האבטיח (עם הפסוק 'כי אורך ימים' שחרוט עלי') לאחר האכילה, האם זורקים אותו בפח אשפה או מכניסים אותו לגניזה? ב' האם מותר לחתוך האבטיח לחתיכות באופן שהפסוק כבר לא נקרא? ג' האם אין חשש מוחק אם חותכים אותו בשבת?

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן