באדיבות המצלם

התרגשות בחב"ד: מסיימים את הרמב"ם בפעם ה-40; גדולי ישראל הוזמנו

שישו ושמחו: חסידות חב"ד נערכת לחגוג מחר את סיום הרמב"ם הגדול במעמד חגיגי בעיר הקודש ירושלים • משלחות רשמיות של החסידות הזמינו את גדולי התורה והחסידות • צפו בתיעוד
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

מסיימים את הרמב"ם בפעם ה-40. התרגשות רבה ותכונה גדולה בחסידות חב"ד לקראת מחר, יום שני, י"ב תמוז, שבו ייערך המעמד הגדול והמרגש שיציין את סיום הרמב"ם בפעם ה-40 ברציפות. במעמד שיתקיים בבריכת הסולטן בירושלים על ידי צעירי אגודת חב"ד, צפויים להשתתף כרבבת חסידי חב"ד, לצד לומדי הרמב"ם היומי מכל גוני הקשת. את המעמד צפויים לפאר גדולי התורה והחסידות שליט"א, אדמו"רים ורבנים מכל החוגים.

התוכניה תהיה עשירה, מגוונת ומושקעת, כיאה למעמד המיוחד לגמרה של תורה, שמטרתו לעודד את לומדי הרמב"ם ולהוסיף ולצרף רבים אחרים לתקנה הקדושה של הרבי, שאליה הצטרפו לאורך השנים גדולי התורה והחסידות זצוק"ל ויבדלחט"א.

בשבועות האחרונים סבבה משלחת רשמית של רבני חב"ד במעונותיהם של האדמו"רים והרבנים שליט"א, להזמינם למעמד הגדול. חברי המשלחת, עליהם נמנו בין היתר גם חברי בי"ד רבני חב"ד בארץ הקודש הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א, הגאון רבי מנחם מענדל גלוכובסקי שליט"א והגאון רבי יוחנן גוראריה שליט"א המכהן פאר כרב העיר חולון, ציינו את ההתפשטות הגדולה של התקנה הקדושה, ההולכת וגוברת בכל תפוצות ישראל.

גדולי התורה, הרבנים והאדמו"רים שליט"א, הפליאו במשך דקות ארוכות במעלת התקנה הקדושה, ועודדו את הרבנים להמשיך ולפעול למען חיזוק ועידוד לומדי הרמב"ם היומי, כשהם מדגישים את ההזדמנות המיוחדת של ציון הדרך של מחזור הארבעים.

"סיום הרמב"ם הוא יום חג לעולם התורה בכלל ולעולם החסידות בפרט", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "במהלך השנים נהג הרבי לשגר מכתבים מיוחדים למעמדי הסיום, בהם בירך בביטויים נדירים את המשתתפים. ראינו במוחש איך המעמדים המפוארים האלה, לכבודה של תורה, העצימו בכל פעם מחדש את התקנה והתפשטותה בכל תפוצות ישראל".

בשנים האחרונות חלה עלייה ברוכה ומשמעותית במצטרפים ללימוד הרמב"ם, כשרבנים ומורי הוראה רבים, מכל החוגים והעדות, מעודדים את בני קהילותיהם להצטרף ללימוד, באומרם ש"כבר אמרו גדולי ישראל בדורות קדמונים, שלימוד הרמב"ם זוהי סגולה ליראת שמים וכ"כ שצריך לעודד לימוד הרמב"ם מידי יום גם בישיבות ובכוללים".

כתבות קשורות

אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – כ"ד באב ה'תשפ"א
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן