מאות השתתפו בטקס שינוי השם לרחוב הראשי 13 אווניו בבורו פארק שכעת התווסף לו שם והוא נקרא גם ע"ש חסיד אומות העולם ראול ולנברג שהציל במהלך השואה למעלה ממאה אלף יהודים.

היום (ראשון) נערך בבורו פארק טקס שינוי השם לרחוב הראשי בעיר והוא נקרא על שמו של חסיד אומות העולם ראול ולנברג שהיום חלפו 100 שנים מאז הולדתו, השם החדש מתווסף לשם הרחוב הקיים.

קרא עוד:

[postim]

הטקס נערך ברחוב 13 אווניו בשדרה 50 בעיר והשתתפו בו מאות תושבים ושרים מבורו פארק והסביבה. המשתתפים הרבים חשו צורך להגיע לטקס שנועד להוקיר את זכרו של ולנדברג שהציל למעלה ממאה אלף יהודים במהלך השואה.

רחוב 13 אווניו, הינו הרחוב ראשי ומרכזי בבורו פארק והוא רחוב המוכר בפי כל והיום כאמור הוחלט להוסיף לרחוב את השם ראול ולנברג באישורה של מועצת העיר.

ולנברג, למי מביננו שלא מכיר, הינו חסיד אומות האולם ששימש כדיפלומט שבדי בשנת 1944 והציל בדרכים מתוחכמות למעלה ממאה אלף יהודים מהונגריה שהיו אמורים להגיע למחנות ההשמדה וולנברג הצליח לחלץ אותם מידי הנאצים הארורים ימ"ש, והכל ללא כל תמורה.

במהלך הטקס היום דיבר חבר מועצת העיר ר' דוד גרינפלד שהזכיר בנאומו כי אלמלא ולנדברג שהיה השליח של ההשגחה העליונה, מי יודע כמה מהאנשים שנמצאים כאן (בורו פארק מ.ש) לא היו איתנו היום ח"ו. קהילות רבות יכלו להיכחד במהלך השואה וב"ה ולנברג הציל אותם.

בנוסף דיברו מספר קשישים שמשפחותיהם ניצלו ע"י ולנברג ואמרו כי היום הם חוגגים את הנצחתו של הגיבור שהציל את חייהם ובזכותו משפחותיהם לא נכחדו.

הרחובות שהוסיפו לעצמם את שמו של ולנברג הם רחובות 36 עד 60, אלו הרחובות שבהם מתגוררים רוב החרדים של בורו פארק.

גלריית תמונות מהטקס – צילומים: JDN