גל חמישי בפתח? כך נערכים ב"רפואה ושמחה" להכפיל את העזרה לחולים

הראשונים להבין את המשמעות של מצב זה והשלכותיו, הינם ראשי ארגון "רפואה ושמחה", המובילים את מערך הסיוע הגדול ביותר בישראל לחולים ומבודדים במשך כל תקופת הקורונה, בכל מקום בו ניתן להגיש עזרה ולהקל ולו במעט את סבלם

כתבות נוספות בנושא:

שמחת האירוסין לבת האדמו"ר משאץ אשדוד
האדמו"ר מראחמסטריווקא בהילולת הרה"ק רבי יוחנן מראחמיסטריווקא זי"ע
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – כ"ו בכסלו ה'תשפ"ב
עליה המונית לציון מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל ביום ההילולא • גלריה

לאחר 4 גלי קורונה מאתגרים במיוחד עבור העוסקים בסיוע לחולי ומבודדי הקורונה, כשברקע העלייה החדה במקדם ההדבקה, מה שמביא את ראשי מערכת הבריאות להסיק בפני הציבור בישראל שלצערנו גל חמישי בפתח, וכשזה מגיע בשילוב תקופת החורף, זה הופך את המצב לפחות מעודד.

הראשונים להבין את המשמעות של מצב זה והשלכותיו, הינם ראשי ארגון "רפואה ושמחה", המובילים את מערך הסיוע הגדול ביותר בישראל לחולים ומבודדים במשך כל תקופת הקורונה, בכל מקום בו ניתן להגיש עזרה ולהקל ולו במעט את סבלם. מתנדבי הארגון היו שם בשבילם בכל מקום, בכל התקופה, הן בדלתות הבתים, במלוניות, במחלקות הקורונה, בבתי אבות, באגפי השיקום, ובעצם איפה לא.

רפואה ושמחה" מפעילה במשך כל ימות השנה שירותי חינם של הסעת חולים נכים ומוגבלים לטיפולים רפואיים באמצעות צי אמבולנסים ויחידת הדו גלגלי של הארגון, בנוסף על המערך בן כרבבת! מתנדבים המתגוררים כמעט בכל נקודה בישראל, וכן במאות נקודות מסביב לעולם, המתופעלים באמצעות מוקד הארגון ומסייעים יומם וליל באמצעות קבוצות "מחוברים אונליין", ועומדים הכן לסייע בהסעת חולים, נכים ומוגבלים וכן בשינוע ארוחות, תרופות, ציוד רפואי, דגימות מעבדה וכל פריט עזרה רלוונטי המסייע ומקל על החולים ובני משפחותיהם.

עם פרוץ משבר הקורונה בישראל, פעילות החסד התנהלה במרוץ סביב השעון ובפריסה רחבה ביותר בכל נקודה, כשבמהלך המשבר סייעו במוקד ללמעלה מ-200,000 משימות ביניהם של הצלת חיים וסייעו ללמעלה מ-500,000 אזרחים! מבודדי קורונה מכל קצוות הקשת, אשר קיבלו מאות אלפי ערכות עידוד בבידוד, שונעו עשרות אלפי ק"ג של מזון ותרופות, באמצעות צי האמבולנסים של "רפואה ושמחה" וכ-10,000 מתנדבי האונליין המתגוררים מדן ועד אילת, ומכרמיאל ועד מצפה רמון אשר צברו יחדיו למעלה מ-7,000,000 קילומטר של נסיעות חסד!

רשת המתנדבים פועלת סביב השעון בסיוע אינסופי ובכל תקופת הקורונה לא נתנה לגלים הרודפים בזה אחר זה לייאש אותה. גם כשנדמה היה לראשי הארגון והמוקד הנרחב כי העיסוק בפעילות החסד עבור חולי ומבודדי הקורונה עבר כל פרופורציה שניתן לתאר, לא הרפו וראו בזה שליחות אמיתית לספק 100%! מענה למאות ואלפי משימות יומיות בסדר גודל שאין לו אח ורע, ועל כך יעידו כל ראשי הערים, הארגונים והגופים שפעלו בשיתוף פעולה ונחשפו להיקף הפעילות העצומה.

יצויין כי אגף מיוחד טיפל כל העת בצרכי המחלימים במלוניות הקורונה, והפעיל אינספור פעילויות מדהימות עבור אבות ובנים, הסעת רבנים וראשי ישיבות למסירת שיעורים במלוניות, אירועי בר מצווה מהחל ועד כלה עבור נערים שהגיעו לגיל מצוות, כנסי חיזוק ועידוד למחלימים, חתונות חליפיות בבתי המבודדים. כל זה לצד מאות רבות של עוגות ביתיות ומאפים אישיים שמוכנות ע"י מתנדבות קונדיטורית אונליין ברחבי הארץ שחולקו במלוניות, בבתי החולים, במרכזי השיקום ובמחלקות הקורונה.

כאמור, בימים אלו עם העלייה החדה המתמשכת בעקומת מקדם ההדבקה של הנגיף על שלל שמותיו וסוגיו, נערכים בארגון להכפיל את מספרי העזרה והנתינה לממדים עצומים, בכדי שיוכלו לתת מענה מיידי מושלם בכל נקודה, ובכל עניין, לחולים ובני משפחותיהם, לזקנים, נכים ומוגבלים הזקוקים לסיוע כל העת, ובפרט בימים כאלו.

צפו בגלרייה של חסד מפעילות רפואה ושמחה:

הכתבות המעניינות ביותר

אָֽנוּ מַדְלִיקִין • האדמו''ר מזוויעהל בהדלקת נר ראשון
והיו עיני וליבי שם כל הימים: מעמד הכנסת ספר תורה היסטורי בביאלה ב"ב 
שבוע לתחילת מבצע החיסונים לילדים: אלה נתוני ההתחסנות של בני 5-11
תיעוד ענק: חג הגאולה י"ט כסלו במרכז חב"ד 770
מלחמה במתווה הכותל • גדו"י בהוראה חריפה: "לעשות הכל למנוע את החרפה"
וְעַל הַנִּפְלָאוֹת • הדלקת נר ראשון של חנוכה אצל האדמו''ר מטאלנא
החשש מהאומיקרון: קנס כבד יוטל על חוזרים לארץ שלא יבצעו בדיקה
פָרְצוּ חוֹמוֹת מִגְדָּלַי: כך מקדמת מיכאלי תחבורה ציבורית שתפעל בקרוב בשבת ר"ל
וְהִדְלִיקוּ נֵרוֹת • ראש ישיבת קרית מלך הגר"י קרפ בהדלקת נר חנוכה בהיכל הישיבה
לְשֵׁם יִחוּד • מרן הגר"מ מאזוז בהדלקת נרות חנוכה
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • נר א' דחנוכה בחצה"ק נדבורנה ירושלים
הכנסת ספר תורה לביהמ"ד תפילה לדוד פודהייץ לייקווד
יש לכם כיסוי לחנוכייה? אלה הימים בהם ירד גשם • האזינו לתחזית
בְּאוֹרְךָ נִרְאֶה אוֹר • מרן גאב"ד ירושלים בהדלקת נרות חנוכה
פגיעה בכבוד התורה: שר התקשורת נועד עם הרבנים והטיח בהם דברים • צפו
דיווח: ישראל העבירה לארה"ב מידע לפיו איראן נערכת להעשרת אורניום ברמה צבאית
חסדי ה': הרב אימרגרין שנפצע קשה מאוד בפיגוע בשבוע שעבר - שוחרר מטיפול נמרץ
מנכ"ל פייזר מרגיע: "שלוש מנות חיסון ישמרו עלינו מפני הזן החדש"
1 1 הצבעה
דירוג הכתבה
הירשם
עדכן על
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות
0
יש לך מה להגיב על הכתבה? ממש נשמח לשמועx
()
x

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו