הערב באור יהודה: מערכת הבחירות הסוערת של 'דגל התורה' יוצאת לדרך. מרן הגראי"ל שטיינמן השתתף בעצרת הפתיחה וקרא לכלל הציבור לבוא ולהצביע. בכינוס השתתפו מאות פעילים ומתנדבים יחד עם ראשי ישיבות ורבנים רבים.

במרחק דקות ספורות מבני ברק פתחה הערב (ראשון) תנועת 'דגל התורה' את מערכת הבחירות באולמי אקסייט באור יהודה.

קרא עוד:

[postim]

מאות משתתפים גדשו את האולם מפה לאוזן, על במת הכבוד ישבו רבנים וראשי ישיבות שהוזמנו לאירוע. ראש ישיבת חברון, הגר"ש קניבסקי בנו של הגר"ח קנייבסקי ומראשי ישיבת קרית מלך, הגר"ב פנחסי ראש ישיבת ברכת אפרים, והגר"נ זוכובסקי שעיטרו את הבמה.

על הבמה ישבו אף חברי הכנסת של 'דגל התורה, משה גפני ואורי מקלב וכן ר"ע בני ברק יעקב אשר.

עם כניסתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ניתן האות, ובני התורה עמדו על רגליהם ושרו בהתרגשות.

לאחר שקולות השירה נדמו נשא דברים מרן הגראי"ל שהקריא מכתב של הגרי"ש אלישיב זצ"ל, לפיו כל הנמנע מלהצביע נותן ידו לאותם המבקשים לעקור את הכל'.

"אל יאמר אדם יש שריפה בבית ואי אפשר לומר מה זה שייך אלי ולהיות שאננים. שלא נותנים לבחור ללמוד, מה יצא ממנו, מה יהיה עם כלל ישראל?".

"ישראל ערבים זה לזה, הן בדברים כלליים והן בדברים פרטיים, זמן של בחירות זה זמן שאנחנו יכולים לפעול ולהציל למען עולם התורה, ולהציל מה שאפשר למען כלל ישראל, אף אחד לא יכול לומר שזה לא הזמן, כי עכשיו זה הזמן, מי שלא מצביע עובר על 'לא תעמוד על דם רעך'".

הגראי"ל התייחס גם לבעיות שנוצרו עם 'אגודה' ואמר: "אסור לוותר, זו הייתה דרישתו של מרן הגרא"מ ש"ך זצוק"ל שלא יתעלמו מאיתנו, אבל במערכה על החיים לא עושים חשבונות".

חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' הגר"ד כהן נשא אף הוא דברים ואמר: "המלחמה עכשיו זה על החיים. אין איש לצידינו. לכל המפלגות יש אינטרסים אבל אף אחת אינה מכירה מה זה כח של תורה.

"זה לא סוד שיש חילוקי דעות עם אגודת ישראל אבל צריכים כולנו להתגייס למען המערכה ואסור להתייחס למשקעים כאלו. יש לנו מערכה גרלית על עולם התורה", אמר בהתרגשות ובכך סיים את המעמד הנשגב .

צילומים: פלאש 90 ומשה גולדשטיין

הגראי הגראי כינוס דגל התורה ב- 'אור יהודה' (פלאש 90)
כינוס דגל התורה באור יהודה (1)כינוס דגל התורה באור יהודה (2)כינוס דגל התורה באור יהודה (3)כינוס דגל התורה באור יהודה (4)כינוס דגל התורה באור יהודה (5)כינוס דגל התורה באור יהודה (6)כינוס דגל התורה באור יהודה (7)כינוס דגל התורה באור יהודה (8)כינוס דגל התורה באור יהודה (9)כינוס דגל התורה באור יהודה (10)כינוס דגל התורה באור יהודה (11)כינוס דגל התורה באור יהודה (12)כינוס דגל התורה באור יהודה (13)כינוס דגל התורה באור יהודה (14)כינוס דגל התורה באור יהודה (15)כינוס דגל התורה באור יהודה (16)כינוס דגל התורה באור יהודה (17)כינוס דגל התורה באור יהודה (18)כינוס דגל התורה באור יהודה (19)כינוס דגל התורה באור יהודה (20)כינוס דגל התורה באור יהודה (21)כינוס דגל התורה באור יהודה (22)כינוס דגל התורה באור יהודה (23)כינוס דגל התורה באור יהודה (24)כינוס דגל התורה באור יהודה (25)כינוס דגל התורה באור יהודה (26)