פיוס היסטורי: מרן אדמו"ר מגור וח"כ הרב ליצמן סיכמו עם מרן הגר"ש אויערבאך על שיתוף פעולה בנושא הגיוס | יחתום על ה'קול קורא' להצביע לג' | צפוי להגיע מחר לכינוס בבניני האומה

מהלך היסטורי לאחדות ביהדות החרדית: לאחר חודשים ארוכים של נתק ופילוג ביהדות החרדית, הערב (רביעי) ניתן לבשר כי האמת והשלום אהבו.

קרא עוד:

[postim]

בסביבות השעה 20:00 הגיע כ"ק אדמו"ר מגור שליט"א לביקור במעונו של מרן הגאון רבי שמואל אויערבאך שליט"א, שם סיכמו על מתווה שיוביל לפתרון בנושא הגיוס.

מי שיזם את ההסכם ועמד בתווך הוא סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, כתוצאה מפרי ההסכם שהתבשל, מרן הרב אויערבאך יחתום על 'קול קורא' שיפורסם מחר (חמישי) ביומנים ובשבועונים – מכתב תמיכה ברשימת יהדות התורה לכנסת וקריאה להצביע – ג'.

אמש (ה) הגיע סגן שר הבריאות ליצמן, העומד בראש הסיעה המרכזית של 'יהדות התורה' לסיכום עם ראש ישיבת 'מעלות התורה' מרן הגר"ש אויערבאך באשר לתמיכתו במפלגה, תמיכה שתפורסם ככל הנראה עד לסוף השבוע גם בעיתון 'הפלס'.

מרן הגר"ש ביקש מהרב ליצמן להתחייב לו כי בכל הנוגע לנושא הגיוס ידאג לעדכנו, ואף לתאם עמו עמדות. ליצמן הבטיח ליצור שיתוף פעולה ותיאום עמדות יחד עם מרן האדמו"ר מגור שליט"א, וליצמן מיהר לקיים מה שהביא הער את האדמו"ר מגור לבקר אצל הראש ישיבה.

כתוצאה מהפגישה מסתמן כי הגר"ש אכן יורה לתלמידיו ההולכים לאורו לתמוך ב'יהדות התורה', וככל הנראה ישתתף מחר (ה) בכינוס המרכזי שיתקיים בבנייני האומה בירושלים במעמד מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א מכל החוגים הישיבות והקהילות.

בסביבתו של הרב ליצמן אישרו לJDN את הפרטים.

ע"פ המסתמן תפנה מפלגת 'נצח' ליו"ר וועדת הבחירות ותודיע על הסרתה מהמירוץ לכנסת.

אדמו''ר מגור בבית הגר''ש אויערבאך (1)

מרן האדמו''ר מגור בבית מרן הגר''ש אויערבאך מרן האדמו''ר מגור בבית מרן הגר''ש אויערבאך (1) מרן האדמו''ר מגור בבית מרן הגר''ש אויערבאך (2)

אדמו''ר מגור בבית הגר''ש אויערבאך אדמו''ר מגור בבית הגר''ש אויערבאך (2) אדמו''ר מגור בבית הגר''ש אויערבאך (3)