פרוש מבהיר: "אם ינסו לפגוע בלומדי התורה נלך לעימות עם המדינה"

בכינוס הוקרה שנערך הערב במודיעין עילית לפעילי אגודת ישראל התבטאו הרב ליצמן והרב פרוש בתקיפות נגד פשרות בנושא הגיור | ליצמן: "לא נסכים לשום פשרות גם לא למתווה יעלון" | פרוש: "אם ינסו להתנכל ללומדי התורה, נלך לעימות עם המדינה".

בכינוס הוקרה שהתקיים הערב (ראשון) לפעילי אגודת ישראל במודיעין עילית הודיעו נציגי אגודת ישראל על כך שיהדות התורה תילחם בכל הכוח למען בני הישיבות מספסלי האופוזיציה.

קרא עוד:

[postim]

בכינוס השתתפו חבר הכנסת של אגודת ישראל סגן שר הבריאות יעקב ליצמן חבר הכנסת מאיר פרוש וחבר הכנסת וסגן שר החינוך מנחם אליעזר מוזס. כמו כן השתתפו, מ"מ ר"ע ירושלים – יוסי דייטש, ר"ע ביתר עילית מאיר רובינשטיין ועוד.

הנואמים בכינוס עמדו בדבריהם על ההישג העצום בבחירות שבו זכתה יהדות התורה לגידול מרשים בזכות התגייסותם של כל פעילי המטות.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן תקף במהלך הכנס את התקשורת: "בושה לאריה גולן שתקף הבוקר בבוטות ובגסות את מאיר פרוש וחיבק את ישראל חסון מקדימה שאמר לו יופי אריה טוב הכנסת לו. ואני אומר לפלסנר שלא נכנס אתם יודעים שליהדות התורה היו יותר מצביעים מקולות החיילים מאשר לקדימה?

ליצמן הבהיר כי, "יהדות התורה תעמוד על העקרונות ולא תתפשר, לא יהיה מצב שמי שירצה ללמוד, לא יתנו לו. אנו לא נסכים לא למתווה יעלון ולא לשום פשרות, נעשה הכול בהתייעצות עם גדולי התורה".

"אנו ככל הנראה נגן על האינטרסים שלנו מבחוץ, אל תתפלאו לשמוע אם בקרוב אנו נלך עוד פעם לבחירות", אמר ליצמן.

לאחר מכן דיבר הרב מאיר פרוש שאמר, "לא יהיה מצב שבחור ישיבה ירצה ללמוד ולא יתנו לו, אני לא הייתי מציע לאף מדינה להתעמת עם מאמיני ה' ותורתו, צריך ללכת ולומר ברור: 'אם תרצו לנתק אותנו מהתורה. אנו נצא לעימות'".

סגן שר החינוך הרב מנחם אליעזר מוזס הרחיב בדבריו על הקידוש השם שהביאו תושבי מודיעין עילית שעבדו עם אש בעיניים ועל חובת ההשתדלות שנותרה כעת לפתחם של חברי הכנסת.

את הכינוס הנחה בטוב טעם עורך עיתון המבשר בנימין ליפקין בארגונו של איש העסקים נחמן בנשעייה שפתח באופן רישמי את מערכת הבחירות המקומית במודיעין עילית.

צילומים: JDN


5 תגובות

איפה תמונות??

לפיד וביבי ובג"ץ הגו תכנית התנתקות 2013 ולפיה הם ינתקו את החרדים מהישיבות ומהרבנים שלהם, והם סבורים שכפי שהצליחו בגוש קטיף הם יצליחו כעת.

הטעות שלהם נובעת מכך שהם אינם מבינים שבניגוד לדל"ים, החרדים לא יתחבקו עם החיילים שבאים לנתק אותם, הם יילחמו איתם מלחמת קודש עד טיפת הדם האחרונה, על קידוש השם.

למה הם מתחילים עם מחלוקת – למה גוטרמן לא הוזמן??? מתחילים את הבחירות המונציפאליות??

עשיתם חילול ד גדול מאוד

קידוש ה' גדול מאוד

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *