הגאב"ד נפגש הערב עם הגר"ש אויערבאך | "נמסור את הנפש על כל בחור"

"נמסור את הנפש כפשוטו אפילו על בחור בודד שיצטרך להתגייס. אין מקום לויתור פשרה או שינוי, אלו שחושבים על פשרות שידעו שזו עקירת הדת ובדין יהרג ואל יעבור", אלו הן עיקרי דבריו הערב בעצרת נגד הגזירה

בצל גזירת הגיוס נכנס הערב כ"ק גאב"ד ירושלים הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט"א לביקור במעונו של ראש ישיבת מעלות התורה מרן הגר"ש אויערבאך שליט"א בשכונת שערי חסד בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

הגאב"ד שוחח עם ראש הישיבה אודות הגזירה המרחפת מעל עולם הישיבות, והביע תמיכה גורפת בעמדתו האיתנה שאין לוותר על שום בחור חרדי באשר הוא, ראש הישיבה הודה לגאב"ד על שהטריח לבוא ולבקרו, הגאב"ד הבטיח לראש הישיבה כי יסייע לו לאורך כל הדרך ויפעל בשיתוף פעולה עמו נגד הגזירה, לסיום גם התעניין הגאב"ד במצבו הרפואי ובירכו לאריכות ימים ושנים. 

מוקדם יותר התקיימה עצרת בביהכנ"ס הגר"א בשכונת שערי חסד בירושלים נגד גזירת הגיוס בה נטלו חלק מאות מתלמידיו של מרן הגר"ש אויערבאך שליט"א.

ראש הישיבה נשא את המשא המרכזי ואמר לבני הישיבות:  "נמסור את הנפש כפשוטו אפילו על בחור בודד שיצטרך להתגייס. אין מקום לויתור פשרה או שינוי, אלו שחושבים על פשרות שידעו שזו עקירת הדת ובדין יהרג ואל יעבור".

העצרת התקיימה בשל תלונות שהגיעו מבחורים מישיבת איתרי שהתלוננו על כך שקיבלו צווי גיוס והם לא יודעים את נפשם בכל התסבוכת אליה נקלעו, בעקבות כך הורה הגר"ש לקיים את העצרת בשכונת שערי חסד בירושלים כדי לחזק את ידי הבחורים.

תיעוד:

העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (10) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (3) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (6) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (11) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (4) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (1) B88P1509 B88P1511 העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (7) העצרת אמש בשערי חסד בראשות הגר''ש אויערבאך (2) הגאב''ד בבית הגר''ש אויערבאך

2 תגובות

הודות להרבי מהרי"י מסאטמר

אין מילים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו