רבבות אלפי ישראל מחו נגד גזירת הגיוס במרכז מנהטן

בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל, המונים מכל החצרות והחוגים בארה"ב התלכדו בכיכר פדראל פלאז'ה במרכז מנהטן למחות נגד גזירת גיוס בחורי ישראל | JDN עם תיעוד ראשוני
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

היהדות החרדית בארה"ב מאוחדת ומלוכדת בשעה זו בכיכר פדראל פלאז'ה במרכז מנהטן, אלפים מכל גווני הקשת החרדית במחאה נמרצת נגד רדיפת הדת בארה"ק, והכוונה להשית גיוס חובה על בחורי הישיבות עמלי התורה.

קרא עוד:

[postim]

עשרות אוטובוסים יצאו מכל ריכוזי היהדות החרדית בארה"ב, מבורו פארק, מוויליאמסבורג, ממונסי, משיכון סקווירא, מפלטבוש, מקווינס ומלייקווד, רבים הגיעו ברכבות, צעדת מחאה יצאה מוויליאמסבורג ומקרית יואל  מאות בחורים לבושי שק צעדו רגלית לעבר מיקום המחאה במנהטן.

כולם נקבצו ובאו למחות נגד הגזירה, ולקיים ככל אשר יורוך מוריך, את שולחן הכבוד מפארים מאות אדמו"רים רבנים ראשי ישיבות ורבני קהילות מכל העדות והחוגים.

נכון לכתיבת שורות אלו יושבים על בימת הכבוד, כ"ק אדמו"רים מסאטמאר, פאפא, בית יצחק ספינקא, בית חיים יהושע ובורשטין, בני כ"ק האדמו"רים מויז'ניץ וסקווירא, הגרא"ב וואכטפויגל ר"י סאוט פולסבורג, הגר"א שכטר ר"י רבינו חיים ברלין, דייני קהילות בעלזא, ועוד מאות רבנים וראשי ישיבות.

עד כה נשאו דברים בפני ההמון, הרה"ג ר' יעקב וייס שליט"א, הגאון רבי אשר קלמנוביץ ראש ישיבת מיר קרא פרקי תהלים, הרב יצחק גליק ספרא דדיינא התאחדות הרבנים, הגאון הגדול רבי אליהו בער וואכטפויגל שליט"א ראש ישיבת זכרון משה – סאוט פאלסבורג, כ"ק אדמו"ר מגלאנטא שליט"א דומ"צ בהתאחדות הרבנים, והגה"צ רבי יששכר דב כ"ץ שליט"א אב"ד דושינסקיא וויליאמסבורג.

העצרת בעיצומה, והמונים משיכים להגיע מכל קצוות ניו יורק וניו ג'רזי אל הכיכר, הנאומים נמשכים כל העת בזה אחר זה על פי הסדר המתוכנן, אלפי שוטרים מאבטחים את ההמונים.

עדכון 7:30 (שעון ניו יורק): 

עצרת ההמונים הסתיימה בקבלת עול מלכות שמים, לדברי המשטרה כ120 אלף איש השתתפו במחאה האדירה נגד רדיפת הדת בארה"ק.

 צפו בגלריה מרהיבה ראשונית, צילום: מאיר הלטובסקי \ JDN

עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (1) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (2) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (3) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (4) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (5) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (6) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (7) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (8) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (9) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (11) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (12) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (13) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (14) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (15) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (16) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (17) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (18) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (20) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (22) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (26) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (27) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (28) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (29) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (30) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (31) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (32) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (33) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (35) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (36) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (37) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (38) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (39) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (40) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (42) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (43) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (44) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (46) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (47) עצרת מחאה במנהטן נגד גזירת הגיוס - חלק א' (53)

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
יובאו לקבורה עוד לפני שבת: גופותיהם של הרוגי התרסקות המטוס ימריאו מקייב
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע
קוֹל שָׂשׂוֹן • שמחת נישואי נכד האדמו"ר מנדבורנה זצ"ל
החברים מיררו בבכי במסע הלווית הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס • צפו
הטרגדיה בבני ברק: אשת הבדחן הידוע מבני ברק היא האישה שנדרסה למוות
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 

17 תגובות

 1. פשוט לא נכון!
  לא כל החוגים, זה בעיקר סאטמאר והשייכים לסאטמאר, אגודת ישראל באמעריקא לא הצטרפו למחאה, מועצת גדולי התורה באמעריקה לא חתמו על שום קול קורא, התמונות שרואים זה ציבור גדול בלי עי"ה של חסידי סאטמאר על כל ענפי', דהיינו בין חסידי האדמו"ר מהר"א מקרית יואל, ובין חסידי האדמו"ר מהרי"י מוויליאמסבורג, וגם לרבות קהלות בני יואל וכל המסתעף, ורק מעט מן המעט של חוגים אחרים, גם נתפרסם השמועה כאן בארה"ב שאותם האדמורי"ם שחתמו דהיינו האדמו"ר מוויזניץ, לא תמך ברעיון המחאה בכל התוקף, וכמעט שלא הוכרז בביהמ"ד בשמו לילך, וכן האדמו" מבעלזא לא חתם אלא פורסם כתב מטעם הקהלה שרצוי לילך וד"ל

 2. פשוט לא נכון!
  לא כל החוגים, זה בעיקר סאטמאר והשייכים לסאטמאר, אגודת ישראל באמעריקא לא הצטרפו למחאה, מועצת גדולי התורה באמעריקה לא חתמו על שום קול קורא, התמונות שרואים זה ציבור גדול בלי עי"ה של חסידי סאטמאר על כל ענפי', דהיינו בין חסידי האדמו"ר מהר"א מקרית יואל, ובין חסידי האדמו"ר מהרי"י מוויליאמסבורג, וגם לרבות קהלות בני יואל וכל המסתעף, ורק מעט מן המעט של חוגים אחרים, גם נתפרסם השמועה כאן בארה"ב שאותם האדמורי"ם שחתמו דהיינו האדמו"ר מוויזניץ, לא תמך ברעיון המחאה בכל התוקף, וכמעט שלא הוכרז בביהמ"ד בשמו לילך, וכן האדמו" מבעלזא לא חתם אלא פורסם כתב מטעם הקהלה שרצוי לילך וד"ל

 3. כמה הם אנשי אגודת ישראל בחו"ל בכמה אוטובסים הם נכנסים????
  למה כ"כ כואב שיש עדיין רבבות יהודים נאמנים לה' ולתורתו ואינם נכנעים תחת רבנים מתפשרים???

 4. אל תבלבלו את המוח היו שם כ30 אלף איש לא יותר… אתם לא מבינים אנגלית ולא הבנתם מה שהמשטרה אמרה…

 5. ייתכן שחוגי סאטמר הם המארגנים את ההפגנות וכמו שבארץ הם אירגנו את ההפגנה אך הצטרפו אליהם עוד חוגים כך גם בחו"ל הצטרפו אליהם עוד חוגים.

  ומה הסיבה שיש הרבה מגדולי ישראל שעדיין לא הורו לצאת להפגנות, אין מי שיכול לבוא בסוד קדושים וטהורים שכל שיגם ושיחם בדביקות בהקב"ה, אך רק בשביל לסבר את האוזן ברצוני להעלות השערה לא לפני שאסתייג ואומר שאינני מתיימר כלל לנסות להבין את כוונותיהם של גדולי הדור ח"ו, אלא רק בתור השערה מעניינת, וחדשנית.
  שמתם לב שעדיין לא נחקק שום חוק והכל עדיין דיבורים בעלמא?
  אז עכשיו עדיין לא צריך להיבהל.
  ולסיום, ברור ללא ספק שכל אחד מחוייב לעשות כפי הוראת רבותיו.

 6. אני הקטן היה אתמול בהאפראטעסט מתחילה עד הסוף ועמדתי במקום חניות האוטא באסעס וראיתי בהארבע שעות כמעט כל הציבור של הרבבות שכמעט בכל דקה הגיע עוד ציבור ענק של מאה או מאתיים אנשים והי שם מכל החגים ומכל המקומת (חוץ מחב"ד שלא זכרתי שיהי שם אפילו אחד)
  ואם אתה יצטרף החשבון של מאה או מאתיים איש 60 פעמים בכל שעה ושעה החשבון יעלה למספרם עניקם כ"י בליע"ה
  וזה שהיה רק מסאטמאר אין נכון כלל וכלל היה שם מכל מיני החוגים באמת הרבה ונתקדש שם שמים ב"ה במלוא מובן המילה

 7. חב'רה אתם גדולים…
  ממש התרגשתי לראות את עשרות אלפי האנשים מכל העדות והחוגים בארה"ב ובאו לזעוק נגד גזירת הגיוס. הרשמתם אותנו באופן מוחלט. זה היה מה שנקרא 'קידוש ה' נורא'. הבנתי שבאמת אין כאן סיכוי בארץ לגיוס בחורי ישיבות לא בכפיה ולא בדרכי נועם, העסק הזה הוא בנשמת רוח אפה של היהדות החרדית, ואתם ערבים זה לזה בכל העולם, אחדות מופלאה נגד הגזירה.
  אי לכך ובהתאם לזאת, אני וחבירי נוריד מסדר היום את הגזירה ואדרבה, נעלה את התקציבים לאותם אנשים המסורים ללימוד התורה בקדושה ובטהרה מתוך התמסרות וויתור על מנעמי העולם הזה.
  הצלחתם, שכנעתם, הרשמתם… ו… אין לי עוד מילים… זה היה מרגששששש.
  שלכם, יאיר לפיד.
  חה חה חה חה חה חה חה חה.

 8. ראשית אני מוחה על החוצפה והזלזול בגדול הדור שליט"א.

  אגב, כנראה אין לך הרבה שכל כי ברור שהכוונה היתה ליאיר לפיד. על כל פנים אתה וכל עדתך הנועדים על השם ואהרן מה הוא כי תלינו עליו.
  ולא על רבניכם גדולי הדור שליט"א תלונותי כי אם עליכם האנשים הקטנים החצופים המחרחרים ריב ומרחיקים מאיתנו את משיח השם גואלנו.

  יגאלנו השם מהמחלוקות ואו אז נזכה כברלגאולה האמיתית השלמה.

 9. כל הכבוד למגיב שקורא לעצמו מענין הוא כתב יפה ומאד מחודד אבל בלי לפגוע ברבנים
  תנו כבוד לאנשים מוכשרים יישר כח

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן