לפני ואחרי: שיפוץ בית החיים הביא לגילוי המצבה, ומי אחראי לכך?

אברך שהגיע לפני שנה לאוקראינה בכדי להשתטח על ציון זקינו לראשונה בחייו, לא מצא את המצבה צמחי פרא ועצים גבוהים למדי כיסו את עין בית החיים | כעבור תקופה חזר האברך והקים מצבה מחודשת על ציון זקינו

לפני כשנה בערך יצאו קבוצה מחסידי בעלזא לפקוד את קברי הצדיקים באוקראינה, אחד מחברי הקבוצה שהינו גם נין ונכד להרה"ק רבי אפרים דוב לנגנויער זצ"ל אב"ד הוסאקוב, ניצל את ההזדמנות המיוחדת בכדי לעלות ולהשתטח לראשונה בחייו גם על ציון זקנו בהוסאקוב.

קרא עוד:

[postim]

האברך גילה לחרדתו כי לא ניתן לזהות את מיקום בית העלמין, היות וצמחו שם ברבות השנים צמחי פרא לגובה רב שכיסו את כל שטח בית העלמין אף מצבה לא נראתה לעין, כולם היו שקועים בעפר ובפסולת.

עודו עומד במתחם חייג האברך אל הר"ר ישראל מאיר גבאי שליט"א האיש שלזכותו נזקפים הצלת עשרות בתי חיים בעולם, וסיפר לו את מה שעיניו רואות, ר' ישראל מאיר הבטיח להגיע אל המקום בימים הקרובים ולבדוק את הנושא מקרוב.

אכן כעבור מספר ימים קיבל האברך טלפון, מעבר לקו היה ר' ישראל מאיר, שציין כי הוא עומד כעת מול בית החיים ואכן המראה זוועתי, והבטיח כי מיד יתחיל בעבודות הגיזום והניקוי, הלה אכן עמד בהבטחתו ובמשך מספר חודשים עמל ויגע להחזיר את כבוד המתים הטמונים שם. כשמידי פעם הוא מתקשר אל האברך ומעדכן אותו אודות ההתפתחויות בשטח, האברך שחש מצידו כי יש צורך לסייע כספית בהוצאות נרתם להוציא מכיסו חלק גדול מההוצאות המרובות הכרוכות בעבודה זו.

בעזרת השי"ת אחרי עבודה מרובה, ואחרי מחקרים ואיסוף עדויות גם הצליחו לזהות לאחרונה את המיקום
המדויק של ציון הרה"ק מהוסאקוב זי"ע אותו חיפש האברך ולא מצא, על קברו הוקמה מצבה חדשה.

לפניכם התמונות לפני ואחרי

לפני

בית החיים בהוסאקוב - אוקראינה (1) בית החיים בהוסאקוב - אוקראינה (2) בית החיים בהוסאקוב - אוקראינה (3) אחריבית החיים בהוסאקוב - אוקראינה (4) בית החיים בהוסאקוב - אוקראינה (5)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *