150 אלף יהודים הכריזו: "ה' הוא האלוקים" • צפו בגלריה ענקית

שבוע ימים אחר עצרת הענק שנערכה בארה"ק, יצאו רבבות מבני היהדות הנאמנה בארה"ב אף הם לרחובה של עיר להעתיר לביטול גזירת הגיוס המרחפת על תלמידי הישיבות הקדושות בארה"ק | גלריה מרהיבה מצלם המערכת בארצות הברית יוסי גולדברגר - די וואך

היהדות הנאמנה בארה"ב התאחדה היום בעצרת תפילה וזעקה שנערכה ברחובה של עיר, ברח' המים (ווטר סטריט), ברובע מנהטן שבניו יורק.

קרא עוד:

[postim]

רחובותיו של 'התפוח הגדול' הושחרו מרוב אדם, כאשר המוני יהודים חרדים נהרו מכיוון רובע ברוקלין בו מתרכזת רוב האוכלוסיה החרדית בעיר, לעבר מנהטן שמהווה אחד ממרכזי הסחר החשובים בעולם.

בשל העובדה שיום ראשון נחשב ליום השבתון הרשמי בארה"ב, היו רחובות מנהטן ריקים יחסית מאדם, והזירה כולה היתה פנויה לטובת המוני החרדים שהתרכזו לקראת עצרת התפילה.

המשטרה סגרה מבעוד מועד את רוב הכניסות למנהטן לכניסת כלי רכב, ורח' המים כמו גם הרחובות הסמוכים אליו הפכו למתחם תפילה ענקי.

מה נהדר היה המחזה לראות את רבבות אלפי בני ישראל, מתרכזים כולם כאיד אחד בלב אחד. בחורי ישיבות ליטאיים, יהודים מודרנים מגולחים למשעי, לצד חסידי סאטמאר, וסקווירא שגדשו את המתחם ברבבותיהם.

מספרם של המשתתפים בעצרת עלה על כל הציפיות, וההערכות לגבי אומדן המתפללים במתחם נעות בין 50 אלף על פי הממעיטים ו-150 אלף על פי עדותם של כלי התקשורת שסיקרו את המאורע. מדובר בעצרת הגדולה ביותר שהתקיימה אי פעם בארה"ב, והיא עלתה בכמות המשתתפים בה גם על הכינוס ההיסטורי שנערך כנגד פגעי הטכנולוגיה לפני כשנה, בניו ג'רזי הסמוכה.

המארגנים מדווחים על הצלחה מרובה למערך הארגון הלוגיסטי, התנועה התנהלה בצורה מסודרת יחסית, והקהל העצום התפזר בשקט מופתי, תוך קידוש שם שמים לפליאת כל כלי התקשורת שסיקרו את המאורע, ונדהמו לראות קהל עצום כל כך המשתתק כאיש אחד ברגע שסיים הש"ץ את הקדיש שלפני תפילת שמונה עשרה, ואת ההתפזרות השקטה והמסודרת, בניגוד למקובל בהפגנות ענק מסוג זה.

לפני נעילת העצרת הוקראו החלטות העצרת, שהיו דומות להחלטות העצרת שהוקראו לפני שבוע בדיוק בנעילת העצרת שנערכה בירושלים. גם סדר התפילות ואופי האירוע היה דומה מאוד לזה שנרשם בשבוע שעבר.

את האירוע סיקרו כלי תקשורת מכל רחבי העולם, בהם כלי התקשורת המובילים כדוגמת סוכניות הידיעות רויטרס ו-AP, כמו גם העיתונים המובילים הניו יורק טיימס, הוושינגטון פוסט, ה'וול סטריט ג'ורנל' ועוד רבים אחרים.

 

17 תגובות

מחכים לתמונות

בס"ד
אשריכם תלמידי חכמים בני התורה באמריקה. אל תפסיקו להתפלל עלינו מתוך אהבה גדולה ורבה עד הישועה במהרה.

למה לא הגיע האדמו"ר מוהרב"צ מבאבוב?

ויהי בישורון מלך בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל.
הלב מתרונן לראות המחזה המרהיב כיצד התאספו רבבות רבבות אלפי בראשות גדולי התורה והחסידות שבארה"ב שפיארו את המעמד.
יחד עם כל עמך בית ישראל התקבצו ובאו האדמורי"ם מסאטמאר נאוואמינסק קלויזענבורג באבוב דושינסקיא וויען פאפא ועוד, וראשי הישיבות מרביצי התורה די בכל אתר ואתר ועל צבאם ראשי מבצר התורה ישיבת לייקוד המעטירה.
אשרי עין ראתה כל אלה.

בתמונה 91 האם זה האדמו"ר הרז"ל מסאטמר?

חילול ה'.
להפגין אצל הגוים נגד יהודים בושה וחרפה מזכיר לכולנו מה קרה בשואה בלי שיהדים יכלו להגן על עצמם כל דיני המלחמה מפורטים בתורה גם יהושע נלחם וגם דוד נלחם ולא רק התפלל גם יעקב הכין עצמו לדורון תפילה ומלחמה

טיפש שכמותך, אם אחיך יבא לדירה שלך ויתחיל לשרוף אותה האם תקרא למשטרה או שתגיד חילול ה', כל אלו שרוצים להוציא את בחורי , אברך ישיבה מהגמרא הם שורפים את הנשמה ואת הגוף שלנו האם במצב כזה עושים חשבונות, או צועקים בכל מקום שאפשר?

מחזק מאוד, שלא אחד בלבד…

למה האדמו"ר מסקווירא לא היה בעצרת ?

האדמו"ר מסקווירא היה, הצלם שלו לא יכל להשתתף.

לחיים מאיר שי' אתה לא חיים ובכלל לא מאיר ? מאיפה לקחת החוצפה הנבזית לחלוק על גדולי ישראל זה כבר אפיקורסית במדריגה ראשונה! אנו בני ישראל היקרים מפז לאין שיעור הוא רק שאנו משמעום ועושים רצון רבותינו שליט"א בלי לרצות לדעת למה ועל מה ? זהו לא תפקידינו , ומשום כך אנחנו ממשיכים את דרכי אבותינו הק' אברהם יצחק ויעקב זיע"א ועכי"א

אתה ממש משעשע

הרה"ג ר' מרדכי גרוס ייצא הערב למסע תפילה מיוחד בציון הגאון רבי שמעלקא קליין זצ"ל, סביו של יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, שם יתפלל לביטול רוע גזירת הגיוס.

האם זה המשגיח הגה"צ הרב דן סגל שליט"א שאומר תהילים על הבמה?

איפה הם כל האדמורים ורבנים מני יארק? האדמו"ר מ'סקולען, סקיוורא, וויזשניץ, ראחמסטריווקא, סאטמאר מהרז"ל, באבוב מהרב"צ, מונקאטש, סקיוורא ב"פ, דינוב, קראלי, תולדות צבי ד'ספינקא, ועוד

למה כ"ק מרן האדמו"ר הגה"ק מקרעטשניף סיגעט לא היה בעצרת ????

הסירו את הרשע שקורא לעצמו חיים מאיר!
ישנם אתרים אחרים שמתאימים לו, לא כאן!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *