יותר ענק מענק ● דלעות ענק גודלו בערבה

חגיגה בערבה: חקלאי עין יהב גידלו דלעות ענק שמגיעות לאורך של למעלה ממטר ומשקלן מגיע עד 40 ק"ג • הדלעות גודלו בידי החקלאים רמי שדה ושוני גל שנעזרו בתנאי מזג האויר המצוינים בערבה, בשמש שמאירה כמעט בכל ימי החורף ובמי ההשקיה המיוחדים כדי להגיע לגודל הענק • מחירה של דלעת בודדת מגיע למעל ל-100 שקל, אולם הן לא נמכרות ישירות לצרכנים אלא מועברות למפעל חיתוך והן משווקות ברשתות ובחנויות כשהן חתוכות וארוזות

בניגוד לדלעות הנפוצות, בדלעות הענק של עין יהב אין אויר ולכן משקלן גדול במיוחד.

רמי שדה, אגרונום אגודת "יופי של ירקות" של חקלאי עין יהב, אמר שבעקבות ההצלחה יורחב בשנה הבאה הגידול של דלעות ענק וזאת כחלק מפיתוח של סוגי ירקות חדשים ומבוקשים.

לחקלאי עין יהב יש ניסיון בטיפוח ירקות מיוחדים. לפני כשנה גדל בעין יהב הפלפל הגדול בעולם, שצמח למשקל של כ-600 גרם. בשל קוטרו הוא לא הצליח לעבור במערך המיון של בית האריזה במושב.

הירקות בעין יהב גדלים במבנים סגורים ומוגנים של חממות, בתי רשת ומנהרות. המים להשקיה הם משאיבה מקומית בלבד ברמת מליחות גבוהה יחסית למים בשאר הארץ, שתורמת לאיכות ולטעם המיוחד של הירקות. המגדלים מגנים על הירקות בשיטות מיוחדות של הדברה ביולוגית עם חרקים טורפים כדי לצמצם את השימוש בחומרי הדברה ומערך של בדיקות מעבדה. הגידול מתבצע במשך 11 חודשים בשנה בלבד, כשההפסקה נועדה לחיטוי מוחלט של השטח והתחלה חלקה של העונה החדשה.

דלעת 1

דלעת 2

דלעת 3

דלעת 4

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *