אלפים השתתפו בעצרת האחדות בכותל המערבי

אלפי מתפללים גדשו את הכותל המערבי לאור קריאתו של מנהיג קהילת שובו בנים, הגאון רבי אליעזר ברלנד שליט"א • סיקור מלא

לקול קריאתו של מנהיג קהילת שובו בנים הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א התאספו אתמול (ד') אחה"צ אלפים מכל שכבות העם היהודי והתקבצו ברחבת הכותל המערבי, לשאת תפילה ברוב עם לאבינו שבשמים שיבטל מעלינו ומעל כל בני ישראל את הגזירות הקשות העומדות עלינו.

רחבת הכותל המערבי הוכנה ונערכה במערך לוגיסטי מקצועי ובסמוך לקיר הכותל הוצבה במת הרבנים עליה עמד הגר"א ברלנד, ולצידו שולחן כבוד שיועד לרבנים ואישים שהשתתפו במהלך האירוע.

במעגלי קשת הוצבו כסאות לפי סדר עולה בתחילה ילדי הקהילה, אחריהם בחורי הישיבות הקטנות והגדולות, אברכי הכוללים, והלאה לפי סדר עולה.

לקראת בואו של הגר"א ברלנד עלו וריגשו מאות ילדי החמד בשירי התעוררות וכיסופים בניצוחו של המלחין ר' נחמן וייצהנדלר, והאלפים נעמדו סביב וגדשו את הרחבה עד אפס מקום.

קרוב לשעה 17:00 הגיע הגר"א ברלנד מלווה בעסקן הדגול מארה"ב הרה"ח ר' העשיל מנדל, ועם כניסתו לרחבה ערך 'קריעה' בבגדו ומיד פתח בתפילת מנחה.

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ קיבל את פניו של הגר"א ברלנד יחד עם מאיר פרוש ויוסי דייטש, שהשתתפו גם בתפילת מנחה ובאמירת פרקי התהילים בצוותא.

בכירי משטרה וקצינים התאספו אף הם בסמוך למקום עמידתו של הרב, חבשו כיפות והצטרפו לתפילת הרבים ואף זכו להתברך אישית מפי קדשו.

אחר תפילת מנחה דר"ח פתח הגר"א ברלנד באמירת פרקי תהילים כשקולו נישא למרחקים ע"י מערכות הגברה. לאחר מכן מסר שיעור שבמהלכו הביע זעזוע מהאיומים המופנים כלפי ישראל מכיוון האיראנים והסורים. "המופתי של ירושלים הצהיר שרוצה להשמיד את עם ישראל, כמו הנאצים, וכל העולם מריעים לו ומסכימים איתו, אבל אם יהודי יבנה מרפסת בירושלים – כל העולם יגנו ויתקוממו.

"אבל בזכות חודש שבט שהוא חודש השירה בו הכול מתחיל לפרוח, כך גם עם ישראל יפרח וילבלב, ובזכות השירה ננצח את האויבים שלנו".

המעמד היה מפעים ונדיר מפני שהגר"א ברלנד לא נוהג לצאת ולשאת דברים באירועים פומביים ולאור ההזדמנות לשהות במחיצתו ולהתרשם מקרבתו. בין האלפים ניתן היה לצפות בציבור מכל רבדי העם, מחילוניים ועד חסידים על סוגיהם, כשכולם מצטופפים יחד ומכונסים לתפילה בלב אחד וקידוש שם שמים.

תמונות: חיים שווארץ • לחצו על התמונות להגדלה

Rav Berland-7 Rav Berland-16 Rav Berland-17 Rav Berland-18 Rav Berland-22 Rav Berland-34 Rav Berland-42 Rav Berland-43 Rav Berland-44 Rav Berland-45 Rav Berland-047 Rav Berland-55 Rav Berland-56 Rav Berland-57 Rav Berland-64 Rav Berland-69 Rav Berland-70 Rav Berland-71 Rav Berland-76 Rav Berland-77 Rav Berland-78 Rav Berland-80

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו