רבנים, מקובלים, ואישי ציבור בראש קהל של אלף איש בעצרת מחאה נגד מסירת קבר דוד בהר ציון לידיים נוצריות • משרד החוץ שב ומבהיר כי השמועות אינן נכונות וכי אין כוונה מצד ממשלת ישראל להעביר את השליטה באתר לידי הוותיקן

אמש בשעות אחר הצהריים נערכה עצרת בקברו של דוד מלך ישראל בהשתתפות כאלף איש ובראשות רבנים ואישי ציבור.

הנאספים באו למחות בדבר השמועות כי המדינה מתכוננת להעניק לוותיקן שליטה בחדר מעל מתחם הקבר.

לטענת המארגנים, בימים האחרונים החלה המדינה לשפץ את המקום לקראת ביקור האפיפיור ומסירתו בפועל לנוצרים, ואף המזוזה שהייתה במקום נעקרה. “לא נאפשר וויתורים ונסיגות לטובת הנוצרים במקום הקדוש” אומרים המארגנים “אין שום קשר בין הנצרות לבין דוד מלך ישראל” אומרים המארגנים.

קרא עוד:

[postim]

לפני כשנתיים בעקבות פרסומים על מו”מ להעברת חלק ממתחם קבר דוד המלך לידי הוותיקן, פנה בעניין זה רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ לסגן ראש הממשלה ושר החוץ אביגדור ליברמן, והביא בפניו את הדאגה העמוקה של העם היהודי בארץ ובתפוצות לנוכח שמועות אלו אשר מתפרסמות מעת לעת בעיתונות בעולם, ובאחרונה פורסם בריש גלי.

כבר אז השיב ליברמן כי אין כוונה לחתום הסכם עם הוותיקן לחכירת מקום קבר דוד המלך בהר ציון. כעת שבו שר החוץ וסגנו והבהירו כי אין מו"מ בנידון.

סגן שר החוץ זאב אלקין, אמר לאחרונה בדיון שנערך בכנסת בעניין העברת מתחם הקבר “ברגע שקיבלתי מקודמי סגן השר דני איילון, את האחריות על ניהול המשא ומתן מול הוותיקן, לא היה ולו חצי דקה משא ומתן על העניין של קבר דוד”.

צילום: משה בלומברג-חדשות 24, AFP