בהוראת ראש המועצה, הרב יצחק רייך, מקיימת מחלקת הביטחון של המועצה סיורים יחד עם קציני כיבוי לאיתור ופירוק מדורות מסוכנות • בת"ת "תורת חיים" ובת"ת "יקירי רכסים" יסתפקו בהדלקת חבית עם צמר גפן ושמן זית – לשמירה על איכות הסביבה

בחצר תלמוד תורה "תשב"ר הרב" ברכסים תודלק במוצאי השבת הקרובה, ל"ג בעומר, אחת המדורות הגדולות ביותר.

המדורה, בגובה של למעלה מעשרה מטרים, מורכבת מיותר מאלף משטחי עץ, גזם ופסולת עץ. בשל דרישת ראש המועצה המקומית רכסים, הרב יצחק רייך, הוקמה גדר מיוחד שתתחום את סביבת המדורה ושתי כבאיות כיבוי אש וכונני 'איחוד הצלה' ממרחב כרמל יאבטחו את שמירת ביטחון החוגגים בליל ל"ג בעומר.

למרות שלא מדובר במדורה רשמית של המועצה המקומית, הרי שראש המועצה וצוות המועצה פעלו רבות על מנת לסייע בהקמת המדורה ובשמירה מרבית על בטיחות הילדים וביטחון החוגגים. במדורה לא יהיו חומרים מסוכנים כצמיגים וכדומה אלא רק מוצרי עץ. אגף שפ"ע של המועצה אף סייע בהבאת משטחי עץ שהגיעו באדיבות מפעלים שונים באזורי התעשייה הסמוכים.

קרא עוד:

[postim]

במתחם המדורה נחפרה גומחה להצבת בסיס המדורה – כפי שקבע מהנדס בטיחות על מנת שהמדורה שלא תפגע בחוגגים ובסביבה. בסיס המדורה אף נתמך במוטות פלדה לשמירה על יציבות המדורה. לבקשת ראש המועצה, הרב יצחק רייך, אף הצטיידו ילדי רכסים שבנו את המדורה בקסדות בטיחות מיוחדות במהלך עבודות בניית המדורה.

את המדורה הגדולה מדליק כמידי שנה מרן המשגיח הגה"צ רבי דב יפה שליט"א. לאחר מכן מתכנסים ילדי "תשב"ר הרב" בחצר הת"ת, שם יתקיימו חידונים ושעשועונים חינוכיים לילדים, לצד שירה ושמחה וריקודים ופעילות אטרקטיבית המעסיקה את הילדים במשך שעות ארוכות.

"המועצה המקומית רכסים נערכת לל"ג בעומר הון מבחינה רוחנית והן מבחינה גשמית", אומר ראש המועצה, הרב יצחק רייך. "בשנה האחרונה הפכה רכסים לסביבה ירוקה, ובעקבות כך יצאנו בקריאה לכל ילדי הת"תים ביישוב שלא להשתמש במדורות בחומרים דוגמת צמיגים וכדומה – ובעקבות כך אף סיפקנו משטחי עץ מאזורי תעשייה סמוכים. בכך גם מנענו גיזום של עצים בתחומי המועצה".

בהתאם לעקרונות "רכסים – איכות של סביבה", הכשירה המועצה המקומית שטחים להקמת המדורות השונות ובמקביל פעלה מחלקת הביטחון של המועצה המקומית, יחד עם קציני כיבוי, לפינוי מדורות שנבנו בצורה מסוכנת ובאזורים שאינם מותרים לכך וגם במהלך ל"ג בעומר יתקיימו הסיורים המשותפים במטרה לצמצם הדלקת מדורות ללא פיקוח. ועדת התחבורה של המועצה אף תיאמה עם "אגד" שינויים במסלולי האוטובוסים ברכסים, המתבקשים לנוכח מיקומן של המדורות השונות.

בתוך כך, ת"ת "תורת חיים" ברכסים אשר הוסמך כ"בית ספר ירוק" ופועל רבות למען שמירה על איכות הסביבה הוחלט לוותר על מדורת הענק הגורמת לפליטת פיח ולעשן רב ובליל ל"ג בעומר יסתפקו בת"ת בהדלקת חבית עם שמן זית וצמר גפן – וכך גם נוהג ת"ת "יקירי רכסים" לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע.

מדורה רכסים (1)

מדורה רכסים (7)

מדורה רכסים (2)

מדורה רכסים (6)

מדורה רכסים (5)

מדורה רכסים (4)

מדורה רכסים (3)