כ 80,000 איש מהארץ ומהתפוצות השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף • גלריה נרחבת מן הסוכות המהודרות שהוצבו ברחבת הכותל המערבי תרומת משפחת קליינמאן מארה"ב

כ 80,000 איש מהארץ ומהתפוצות השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף, בה נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה.

במעמד נכחו גם הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגר"י יוסף שליטא והגר"ד לאו שליט"א רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א , שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הסוכות.

המעמד שנוסד על ידי איש ירושלים של מעלה הרה"ח רבי מנחם מענדל גפנר זצ"ל, מתקיים זה למעלה מארבעים שנה, ומסתמך על הסגולה המיוחדת שכתב בעל הרוקח על ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש.

עם סיום המעמד קיבלו הרבנים הראשיים לישראל , הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והגאון רבי דוד לאו שליט"א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א את פני העולים לרגל בסוכה שברחבת הכותל המערבי.

יצוין כי רבבות נוהרים כל העת אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל, ומשטרת ישראל העמידה כוחות רבים לשמור על בטחונם ובטיחותם.

סוכות מהודרות הוצבו ברחבת הכותל המערבי תרומת ר' אלי וברוכי קליינמאן מארה"ב המשמשות את הציבור הרחב .

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א אמר כי המחזה המרנין הזה של המוני בית ישראל הגודשים את רחבת הכותל המערבי מזן אל זן מזכיר במשהו ימים מקדם, ויש בכך זכר למקדש יותר מזכר לחורבן. הם עדות מרשימה ומעוררת כבוד לעם ישראל וזיקתו אל שריד בית מקדשינו כשהמוני העם באים להתרפק על אבני המקום – אבני הקודש. קשה שלא להתפעם נוכח העוצמה שמשדרים מראות אלו, מחזות המצביעים על חוסנו האמיתי של עם ישראל.

HAC_5668

HAC_5720

צילומים: חדשות הכותל המערבי