המונים מהארץ ומהתפוצות השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף • רבבות נוהרים כל העת אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל

כ 80,000 איש מהארץ ומהתפוצות השתתפו במעמד ברכת הכהנים המסורתית בתפילת שחרית ומוסף, בה נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה.

במעמד נכחו גם הרבנים הראשיים לישראל, הראשל”צ הגר”י יוסף שליטא והגר”ד לאו שליט”א רב הכותל המערבי הרה”ג שמואל רבינוביץ שליט”א , שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הסוכות.

קרא עוד:

[postim]

המעמד שנוסד על ידי איש ירושלים של מעלה הרה”ח רבי מנחם מענדל גפנר זצ”ל, מתקיים זה למעלה מארבעים שנה, ומסתמך על הסגולה המיוחדת שכתב בעל הרוקח על ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש.

יצוין כי רבבות נוהרים כל העת אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל, ומשטרת ישראל העמידה כוחות רבים לשמור על בטחונם ובטיחותם.

במסגרת ההיערכות ובשל הצפי למספר רב של מתפללים, נסגרו לתנועה הצירים סביב העיר העתיקה: ואדי ג'וז, שמעון הצדיק, סולטן סולימאן, דרך יריחו ושער יפו.

צילומים: רויטרס