שגריר הונגריה ביקר בבני ברק

בשבוע האחרון ביקר שגריר הונגריה בישראל ד"ר נאד' אנדור בעיר התורה בני ברק בה מתגוררים רבים מיוצאי הונגריה | הודיע שממשלת הונגריה אף פעם לא תשלים עם כל תופעה אנטישמית והמפלגה הקיצונית "יוביק" לא תגיע למצב של השפעה מעשית.

את ביקורו בבני ברק פתח בסיור ברחבי העיר כשהוא מביע את התפעלותו מאורח החיים היהודי והסוכות בפתחי הבתים ובמרפסות. כשהוא מקבל הסברים על משמעות חג הסוכות,לאחר מכן התקיימה קבלת פנים חגיגית בבית יו"ר הועד העולמי של מאקאווא הרב דוד מרגלי, בה השתתפו אישי ציבור נכבדים ובהם סגן ראש העיר בני ברק הרב מנחם שפירא וראשי ומנהלי מוסדות מאקאווא בארה"ק.

דיון מיוחד התקיים במהלך קבלת הפנים על שימור בתי העלמין ודרכי הגישה אליהם ברחבי הונגריה כשהשגריר מבטיח להעביר את הבקשה לממשלת הונגריה. לאחר מכן הזמין סגן ראש העיר את השגריר לביקור רשמי בבני ברק. השגריר נענה בחיוב לבקשה הביקור יתקיים במהלך השנה הקרובה,

שגריר הונגריה הודיע שממשלת הונגריה אף פעם לא תשלים עם כל תופעה אנטישמית והמפלגה הקיצונית "יוביק" לא תגיע למצב של השפעה מעשית.

בסיום הפגישה הודה השגריר להנהלת מוסדות מאקאווא על שאירחוהו בעיר בני ברק והבטיח לעמוד לימין הוועד העולמי בפעולותיו הכבירות למען שימור האתרים המקודשים לעם היהודי בעיר מאקאווא וברחבי מדינת הונגריה, והעולים לציון המצוינת של כקש"ת הרה"ק מרן בעל ה"אהל משה" זיע"א ממאקאווא מדי שנה ביומא דהילולא קדישא י"ז סיון. אשר כידוע קשיי הגישה לציון הקדוש ולבית העלמין העתיק כרוכה במאמצים רבים מאחר וישנם מהמורות בדרכי הגישה למקום.

בקבלת הפנים השתתף גם נספח התרבות של שגרירות הונגריה ד"ר אטילה נובאק שהינו יהודי במוצאו, ושימש בעבר בתפקידי ממשל שונים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן