הנשיא בדברי ברכתו התייחס לילדי החינוך המיוחד והשווה אותם לאור הנרות המדליקים בימי חנוכה, באומרו כי ילדים אלו ביכולת התמודדותם מאירים לנו ומחזקים בנו מהו כוחה של השרדות ואמונה • אחד הילדים המיוחדים הגיש לנשיא יחד עם הרב נפתלי ויינברגר יצירה ממעשי ידי הילדים הנושאת את שמות אלו שהשתתפו בהכנתה, כהוקרה על הזמן שהוקדש לכבודם

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין אשר שמעה של רפואה וחיים ומפעלות החסד שנערכים על ידה הגיעה לאוזניו ביקש להביע את רגשי תודתו והוקרת העם בישראל ולהביע הוקרה לאנשים והמתנדבים המסורים העומדים מאחורי מפעל חסד אדיר זה.

בטקס הדלקת נרות חנוכה שהתקיים בלשכת הנשיא בהשתתפות אישי ציבור ועובדי בית הנשיא הוזמנה משלחת של ילדי רפואה וחיים. לאחר הדלקת הנרות ע"י הנשיא בדברי ברכתו התייחס לילדי החינוך המיוחד והשווה אותם לאור הנרות המדליקים בימי חנוכה, באומרו כי ילדים אלו ביכולת התמודדותם מאירים לנו ומחזקים בנו מהו כוחה של השרדות ואמונה והכל בזכותם של המתנדבים המסורים.

הוא לחץ בחום את ידי הילדים ענה בדביקות אמן על ברכותיהם ונתן להם הרגשת חשיבות וחמימות. הנשיא הודה לרפואה וחיים ולמנכ"ל הרב ברוך הימל הי"ו באופן אישי, על ההתמסרות למען הקהילה בכל עת מצוקה, על האוזן הקשבת והרצון להקל מעל אלו המתמודדים עם קשיים.

במהלך הטקס הוענקה לנשיא ע"י אחד הילדים המיוחדים שהגיש לנשיא יחד עם הרב נפתלי ויינברגר הי"ו אבי הילדים המיוחדים תמונת יצירה מעשי ידי הילדים הנושאת את שמות הילדים שהשתתפו בהכנתה, כהוקרה על הזמן שהוקדש לכבודם. פרסומי הניסא והקידוש ד' שנגרמו בעקבות המאורע השאירו את חותמם על כל המשתתפים בתחושה של ערבות הדדית.

המנכ"ל הרב ברוך הימל הודה ברוב הוקרה לנשיא ולאנשי ביתו על המחווה האנושית וציין שבחג חנוכה המסמל את נצחון האור על החושך דבר שבו עוסקת רפואה וחיים במשך כל השנה כולה להעלות אור וחיוך על פני המתייסרים יום יום ושעה שעה והכל – בזכות המתנדבים והמתנדבות המסורים העושים עבודת קודש, בברכת אור חדש על ציון תאיר במהרה .