מרן הרב שלום כהן לנתניהו: "מסורת ישראל דורשת להקשיב לזעקת האביון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לניחום אבלים במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט"א וציין לשבח את חריצותם ואת עמידתם של ח"כי ש"ס לטובת ציבור בוחריהם • מרן הגר"ש כהן הוסיף וציין כי יש לשים לב לדברי שלמה המלך שאמר 'לב מלכים ושרים ביד ה' '
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

אתמול בשעות הערב הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לניחום אבלים במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט"א היושב שבעה על אחותו הרבנית חמד ע"ה.

בפגישה נכח מטעם ש"ס ח"כ יצחק כהן אשר שימש בעבר סגנו של ראש הממשלה במשרד האוצר, רה"מ ציין בפני הרב כי הוא נהנה מאוד לעבוד עם חברי הכנסת של ש"ס וציין את חריצותם ואת עמידתם לטובת ציבור הבוחרים שלהם.

השיחה ארכה למעלה ממחצית השעה, ובמהלכה שיבח אותו הרב על בנו אשר זכה בחידון התנ"ך, הרב הוסיף "זכית שיש ממך שורשים טובים", כשנתניהו הרחיב לספר לכבוד הרב וציין כי הוא מצאצאיו של הגאון מוילנא וסבו הוא הרב נתן מילקובסקי היה מקורב לחסידות גור.

במהלך הדברים סיפר נתניהו לנשיא המועצת כי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ביקש ממנו להביא את בנו אליו שיברכהו, אך בסוף חלה והלך לבית עולמו, "כתחליף אני בע"ה רוצה להביא את בני לכבוד הרב שיברכהו" אמר נתניהו.

הרב הוסיף וציין כי יש לשים לב לדברי שלמה המלך שאמר לב מלכים ושרים ביד ה', ראש הממשלה השיב: "אני מרגיש את יד ה' שמכוונת אותי"

מרן הרב שלום כהן הרחיב על הצורך לדאוג לחלשים ולשכבות המצוקה וציין כי חלק חשוב מאוד ממסורת ישראל הוא הצורך להקשיב לזעקת האביון ולשם כך יש לחזק את המוסדות התורניים שמנחילים ערכים אלה, רה"מ השיב לו כי כמי שבא ממשפחת רבנים וממשפחה שערכי המסורת הם נר לרגליה הוא ער לדברים ופועל למען יישומם.

בסיום הפגישה אחז מרן הרב את ידיו של ראש הממשלה ובירכו בברכת כהנים יברכך ה' וישמרך וציין כי בברכה זאת כלולה כל הברכות כולם, "אז קבלתי הכל, מה אפשר לבקש יותר מזה", השיב ראש הממשלה וסיים בברכה בה מנחמים את האבלים "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון"

צילום: יעקב כהן

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן