תחת מטר זלעפות וגשם שוצף, הוציאו מתנדבי זק"א נפטר שנקבר בטעות בבית קברות נוצרי • ויהי לפלא: מיד עם תחילת עבודות החפירה, פסקו הגשמים עד לסיום הקבורה

יהודי גלמוד שנפטר לפני כחצי שנה, ועקב חוסר בפרטי זיהוי נקבר בבית עלמין של נוצרים במרכז הארץ. לפני כחודש התחילו כמה מבני המשפחה הגרים בחו"ל לחלום חלומות מוזרים ומפחידים כשבכל חלום וחלום מופיע שוב ושוב המנוח מישראל. בהתחלה הם התעלמו מכך, בהנחה שחלומות שוא ידברו. אבל כאשר התופעה חזרה על עצמה שוב ושוב. הבינו שיש דברים בגו. כשבני המשפחה התחילו לברר, התברר שבן משפחתם נפטר ונקבר בבית העלמין הלא יהודי.

שלשום פנתה המשפחה לארגון זק"א בתחנונים שיוציאו את יקירם מבית העלמין הנוצרי ולהעבירו למנוחת עולמים בקבר ישראל. בסיור מקדים שעשו מתנדבי זק"א בבית העלמין, נדהמו לראות שהמנוח נקבר בין קברים עטורי 'צלבים'. מתנדבי זק"א נערכו לקראת מבצע הוצאת והעברת המנוח. אולם בדיוק נפלו הם ביום סערת מזג האוויר הקשה.

אחרי שהתייעצו עם יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה, הורה הרב שחייבים לעשות הכל כדי לפנות את המנוח מבית העלמין הנוצרי אפילו במזג אוויר קשה וסוער.

צוות מתנדבי זק"א בפיקודו של ברל'ה יעקובוביץ מצוידים בציוד מיוחד הגיעו הבוקר לבית העלמין הנוצרי כשמזג האוויר הסוער, הרוחות העזות וגשמי הזעף מכים בפניהם. אולם ברגע שהתחילו בעבודת החפירה, כאילו בפקודה הכל עמד מלכת. ארובות השמים נסגרו, ובמשך כשעתיים בו הם עמלו על הוצאת המנוח, לא ירד אפילו טיפה אחת של גשם. רק עם סיום העבודה ודקה לאחר שהכניסו את המנוח לאמבולנס של זק"א, שוב נפתחו ארובות השמים בגשמים עזים וברוחות סוערות.

המנוח הועבר לקבורה בבית העלמין ברמלה בקבר ישראל כדת וכדין במניין של מתנדבי זק"א למנוחת עולמים.

הרב ראובן צבי כהנא שליט"א יו"ר מוסדות "שומע תפילה" מציין בפני כתב JDN שהסיפור הזה כלל לא מפתיע, וכמי שעוסק במסגרת מוסדות "שומע תפילה" בגמילות חסד של אמת ועושה רבות למען יהודים אלו שנפטרו עריריים ולא הניחו אחריהם זרע של קיימא , רואים אנו מידי יום ניסים גלויים ממש סביב עניין זה של "חסד של אמת"